Drobiazg, który zapewni bezpieczeństwo dziecku podczas wakacji. Jesteście gotowi?

Przed nami upragnione wakacje, wyczekiwane urlopy, rodzinny czas, wyjazdy. I mimo że nie wszystko będzie tak samo, jesteśmy już dużo odważniejsi, wychodźmy z domu, korzystamy z pogody. My przygotowaliśmy nasze dzieci do wakacji perfekcyjnie, a Ty?

Koszmarem każdego rodzica jest zaginięcie dziecka. Raz w życiu, podczas zakupów w galerii dosłownie na kilka sekund straciłam dziecko z oczu. Oliwka postanowiła oddalić się na kilka kroków od nas, do wieszaka obok by zobaczyć małą, słodką torebeczkę z cekinami. No piękna, cudowna, urocza która doprowadziła mnie do zawału w kilka sekund. Masz dzieci obok siebie, pilnujesz, one pilnują się Ciebie i nagle bum, kilka sekund - dziecka nie ma. Od tamtej pory paranoicznie pilnuję dzieci na każdym roku będąc w miejscach publicznych. Niestety, żyjemy w czasach gdzie zagrożeń nie brakuje.. 

Dzieci od 2 lat znają swoje nazwisko, nasz adres. To podstawa. To obowiązek każdego rodzica, by nauczyć dziecka podstawowych informacji które pomogą innym osobom, służbom w odnalezieniu rodziców. Ważniejsze od nauki kolorów po angielsku są dane, które dziecko musi znać. Dla Twojego spokoju, jego bezpieczeństwa.

Poza nauką podstawowych informacji, nasze dzieci wyposażyliśmy w.. bezpieczeństwo. Mała, nieinwazyjna, kolorowa rzecz którą zakładają zawsze, gdy wychodzimy do sklepu, parku, jedziemy nad wodę, festyn, gdziekolwiek, gdzie będzie większe skupisko ludzi. Rzeczą tą jest zwykła, kolorowa bransoletka silikonowa z naszymi danymi kontaktowymi i imieniem dziecka. To wystarczające informacje dla każdego, kto może pomóc zagubionemu dziecku odnaleźć rodziców. Imię dziecka i telefon do rodzica. Kilkulatek nie zapamięta dziewięciu cyfr numery telefonu do rodzica. Gdy się zgubi, będzie przestraszony, zapewne roztrzęsiony, płaczący - kontakt z takim dzieckiem dla obcego może nie być łatwy. Bransoletka z numerem telefonu załatwi wszystko!
Wystarczy szczera rozmowa z dzieckiem z analizą takiego scenariusza. Dziecko to dziecko. Musi wiedzieć co ma zrobić w takiej sytuacji. Nasze dzieci wiedzą, że mogą poprosić o pomoc pana policjanta, inną mamę z dziećmi, lub osobę która będzie chciała im pomóc, zapyta czy się zgubiło.
To nam wystarczy. Na wypadek sytuacji, która mam nadzieję nigdy nie będzie mieć miejsca - jesteśmy zabezpieczeni. W temacie bezpieczeństwa zrobiliśmy coś jeszcze. Zabezpieczyliśmy dzieciaki w świetne odblaski. Dzieciaki mają już 5 lat, są bardzo aktywne. Latem wychodzimy na popołudniowe spacery, jeździmy na rowerach, hulajnogach. Gdy zapada zmrok, widoczność jest ograniczona a odblaskowe elementy na rowerach, hulajnogach i kaskach zapewniają dzieciom bezpieczeństwo. Są widoczni z dużej odległości, a łącząc to z wpojonymi zasadami bezpieczeństwa których uczymy ich od małego, są bezpieczni. Pamiętajmy jednak, że dzieci to dzieci, wszystko może się wydarzyć. Miejmy wiec oczy szeroko otwarte, szybkie nogi i sprytne ręce by złapać dziecko w odpowiednim czasie :)

Dodatkowo, opaskę można spersonalizować w inne, ważne informacje. Możemy zamieścić na niej dane o alergii dziecka, cukrzycy, chorobach, grupę krwi czy inne ważne informacje np., że dziecko jest autystyczne.

Jeżeli śledzicie nasze losy od dawna, wiecie, że kwestia bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Życie pisze różne scenariusze, i naprawdę czasami jeden drobiazg potrafi uchronić nas przed tragedią. Jeżeli masz ciekawe świata dziecko, które jest wulkanem energii i wszędzie go pełno, wyposaż go zarówno w spersonalizowaną bransoletkę jak i odblaski. I naucz podstawowych zasad bezpieczeństwa. Będziecie spokojniejsi. Bransoletkę, odblaski i hitowe produkty do żłobka, przedszkola kupicie u Oznaczone.pl z rabatem :) Zniżka 20% ważna do 30.09.2020 na wszystkie produkty Oznaczone.pl. W koszyku należy wpisać kod rabatowy: TROJACZKI2020

Bezpiecznych wakacji ! :)


2 komentarze

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!