Jedyny potwierdzony przez Instytut Matki i Dziecka sposób, na spokojny sen dziecka

Moje fascynacie szumem, jako cudownym wspomaganiem snu dziecka zaczęła się w 2015 roku, gdy przyszły na świat moje dzieci. Definicja snu zmieniła się wtedy diametralnie, a marzenie o przespanej nocy odeszło w siną dal. Wiedziałam jednak, jak ważny jest sen dla zdrowia, rozwoju i dobrego samopoczucia dziecka i rodzica. Przeczytajcie więc post do końca :)
Różowy szum - odmiana znanego nam, białego szumu


Różowy szum to odmiana białego szumu, ale różowy szum to łagodniejszy dźwięk, sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa dla słuchu malucha. Myślę, że bardzo ważnym aspektem dla świeżo upieczonych rodziców będzie fakt, że produkty Whisbear jako jedyne szumiące produkty na rynku polskim mają pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka😊 Odpowiednio dopasowany szum, uspokaja i pomaga zasnąć dziecku, wyciszając odgłosy otoczenia. Każde dziecko jest inne, więc świetną opcją jest możliwość dopasowania głośności i czasu trwania, można go dostosować do potrzeb dziecka.

Zabawki i urządzenia elektroniczne Whisbear badane i certyfikowane są zgodnie z normami bezpieczeństwa obowiązującymi na poszczególnych światowych rynkach, w tym Europejskim i USA. Badania prowadzone są na bieżąco w jednostkach certyfikujących: TÜV Rheinland, CTT, J.S.Hamilton, UL Underwriters Laboratories, Instytut Łączności i Komag.

Pamiętacie pierwsze dni z maluchem w domu? Ja słabo, dzień zlewał się z nocą, a wizja ogarnięcia dzieci i życia miała potężne starcie z rzeczywistością! Ogromnie się cieszę, że od pierwszych chwil towarzyszyły nam misie Whisbear. Na początku jeden, szybko jednak okazało się, że jest to jeden z podstawowych, niezbędnych elementów przetrwania tego wymagającego czasu, i dokupiliśmy jeszcze dwie sztuki. Służą aktualnie już 3 pokoleniu maluchów i nadal mają się dobrze - macie dożywotnią gwarancję na urządzenie, więc jest to zakup na lata!

Miałam przyjemność używać zarówno misiów, jak i z Leniwca E-zzy, i dziś napisze Wam nieco więcej o nim.

Innowacyjne rozwiązanie dla rodziców!


Leniwiec E-zzy od Whisbear jest nie tylko przytulanką, ma w sobie innowacyjne funkcje pomagające dziecku. Ułatwia zasypianie, emitując przyjemny szum: biały, różowy, szum morskich fal, który naprawdę lubią dzieci! W swoich łapkach ma zbudowane magnesy, dzięki temu przytulankę można bezpiecznie przyczepić do łóżeczka.

Leniwcem sterujesz za pomocą aplikacji!


I to jest mega wygoda! We wnętrzu zabawki znajduje się inteligentne urządzenie zarządzane przez aplikacje z funkcją CRYsensor. CRYsensor reaguje szumem na płacz dziecka oraz emituje trzy rodzaje szumu: różowy, biały lub szum fal morskich. Dziecko płacze, szum się włącza i wycisza dziecko. U nas niejednokrotnie szum uspokajał dzieci tak, że ponownie zasypiały bez płaczu. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznej technologii Bluetooth SMART, urządzenie może być zarządzane zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie.

Sterowanie odbywa się z poziomu aplikacji. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Whisbear i utworzyć własne konto. Następnie trzeba połączyć się z urządzaniem za pomocą Bluetootha i gotowe.

Urządzenie w Leniwcu działa na akumulatory. Można je naładować za pomocą dołączonego kabla - jak telefon. Przy ciągłym czuwaniu opcji CRYsensor ładowanie odbywa się raz na kilka dni, a przy normalnym użytkowaniu do dwóch tygodni.


Co daje aplikacja?

 • Możesz sterować szumem z poziomu aplikacji, będąc w sypialni, salonie. Nie musisz podchodzić do łóżeczka, żeby włączyć/wyłączyć/zmienić moc szumu.
 • Włączać i wyłączać szum.
 • Ustalić długość szumienia od 15 do 90 minut.
 • Możesz ustawić czas wyłączenia szumu!
 • Możesz regulować głośność szumienia i wybierać rodzaj szumu. 
 • Gdy dziecko zaczyna płakać, dostaniesz powiadomienie CRYalert na telefon. Aplikacja jednocześnie analizuje jakość snu poprzez monitorowanie urządzenia szumiącego, umieszczonego wewnątrz zabawki.
 • Dodatkowo aplikacja jest małym pamiętnikiem i ogromną pomocą w ocenie postępów i rozwoju dziecka i zarządzać rodzinnym kalendarzem. Asystent powiadomi o zbliżających się wizytach lekarskich. To kompletny poradnik rodzica, pełen pożytecznych informacji i porad. Daje również możliwość udostępniania wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych.
 • Masz swój kalendarz! Poza osobistymi wydarzeniami, w kalendarzu pojawią się też różne porady dla rodziców (o pierwszej kąpieli, obowiązku nadania nr PESEL, rejestracji dziecka w przychodni, rozszerzaniu diety itp.). Porady dopasowywane są do płci i wieku dziecka, które podaje się przy zakładaniu konta w aplikacji.
 • Aplikacją sterujesz szumem - możesz ustawić od 15 minut szumu po ciągły szum.
 • W aplikacji dostępny jest monitor snu dziecka. Dostaniesz na telefon powiadomienie, gdy dziecko się obudzi, zapłacze.
 • Monitorujesz sen dziecka. Możesz analizować, ile razy dziecko budzi się w nocy, ile spał. To przydatna informacja podczas wizyt u lekarza.
 • Nie musisz ciągle nasłuchiwać, co się dzieje w pokoju malucha, czy płacze, czy się przebudziło. Leniwiec Ezzy czuwa za Ciebie!Najnowsze badania nad snem dziecka!

Sezici i Yigit, 2018. Comparison between swinging and playing of white noise among colicky babies: A paired randomised controlled trial.

W 2018 roku badano, jak biały szum wpływa na maluszków, które miały kolki. Porównano wtedy biały szum i spowijanie. 1 etapem była analiza zwyczajnego czasu płaczu i snu 40 noworodków. W 2 etapie podzielono dzieci na dwie grupy. Pierwszą grupę dzieci spowijano, drugiej puszczano biały szum. W 3 etapie zamieniono metody. Dzieci spowijane słuchały szumu, a grupa, której puszczano szum - została spowita. Okazało się, że w porównaniu do spowijania, szum znacznie lepiej radził sobie z redukowaniem czasu płaczu maluchów i wydłużaniem czasu ich snu. Konsultacje wyników z rodzicami maluchów potwierdziły zauważone różnice.

Wszystkie produkty marki Whisbear można kupić na stronie whisbear.com.
 Klasyczny Szumiący Miś Whisbear czy malutki Szumiący Ptaszek Whisbird.
Koniecznie zobaczcie nowości - idealne na prezenty świąteczne dla maluszków.

7 komentarzy

 1. Cześć. Mi ostatnio neurolog powiedział ze trwają w stanach badania potwierdzające to ze szum do snu dziecka wpływa negatywnie na prace mózgu. Słyszałaś może o tym ? Jestem ciekawa tej publikacji.
  Pozdrawiam Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie badania amerykańskich naukowców mówią co innego :) Ja nie zauważyłam absolutnie żadnych negatywnych skutków. Zobacz na przykład badania Sezici i Yigit, 2018. Comparison between swinging and playing of white noise among colicky babies: A paired randomised controlled trial.:)

   Usuń
 2. Witam jestem mamą 5cio letnich bliźniaków i myślę ,że najlepszym sposobem na zdrowy sen dziecka w nocy jest tak po prostu cisza!!!!!!!taki szum jest dobry przy zasypianiu ale potem należy go wyłączyć aby dziecka mózg w pełni wypoczoł

  OdpowiedzUsuń
 3. I właśnie za to kocham XXI wiek. Wszystko, nawet taka "elektroniczna" niania, w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja się zawsze zastanawiam do jakiego momentu stosuje się ten szum. I czy to nie jest taki smoczek? Do 18 roku życia? To nie będzie szok jak dziecko nie zna warunków do snu bez szumu? A co ze spaniem w przedszkolu? Tyle pokolen spalo bez tego i nie było problemów. Mam dwójkę dzieci i też tego nie potrzebowały, tak jak dzieci znajomych. Jak dziecko ma problem ze snem to powinno się iść do specjalisty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje dzieci bez problemu zasypiają bez szumu, w przedszkolu także. Szum to doskonały sposób by wyciszyć "otoczenie". My żyjemy innym trybem niż nasz sąsiad, który często po 23 zaczyna toaletę, przez ścianę w pokoju dzieci ;) Także dla nas to doskonały wyciszacz :)

   Usuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!