Pierwszy krok do szczęścia!

Mam wielkie plany, marzenia na ten 2019 rok! Bogatsza o doświadczenia i historie, które wydarzyły się w minionym roku, podzielę się z Wami pierwszy krokiem, którym dał mi wewnętrzny spokój, szczęście i czas na to, co najważniejsze.

Jeszcze nie tak dawno starałam się być perfekcyjna na każdej płaszczyźnie życia. Bycie idealną mamą, żoną, córką, siostrą, przyjaciółką, blogerką, pracownikiem, panią domu. Bycie idealną w każdej roli jest nieosiągalne. Nawet kosztem snu, relacji, wybieraniem między jednym a drugim - jest niemożliwe. Zrobiłam więc rachunek sumienia i skupiłam się na rzeczach naprawdę ważnych.

Pozbyłam się toksycznych relacji, rzeczy, osób!

Ten krok był pierwszym krokiem do szczęścia. Nie chciałabym już być perfekcyjna w każdej sferze życia, postanowiłam być jedynie wystarczająca dobra. I żyje mi się o niebo lepiej. Znam swoje możliwości, wiem, na czym chce się skupić. Odcięłam się od sztucznie podtrzymywanych znajomości, od marnowania czasu na ludzi, którzy nie są tego warci. Skończyłam z pożeraczami energii, czasu. To pierwszy krok do szczęścia! Wyznaczyłam swoje priorytety i połowa roku minęła mi o wiele spokojniej. Najważniejsze są dzieci, rodzina i spełnienia małych celów. Druga połowa roku była szalona! Przeprowadzka, pójście dzieci do przedszkola, postawiłam też na siebie i znalazłam na to czas. Odzyskałam wiatr w żagle, przewartościowałam życie i jest naprawdę dobrze.

Dzięki temu, że wyznaczyłam małe cele, ich realizacja sprawiała wiele radości. Wielkie cele zostawiłam na później. Metoda małych kroków sprawdza się lepiej niż wielkie przełomowe decyzje. Chodź i tych nie zabrakło. W tym Nowym Roku mam dwa cele, ale je muszę na razie zachować dla siebie. Będzie to wymagało ode mnie najwyższej mobilizacji od lat. Największego poświęcenia, z jakim przyjdzie mi się zmierzyć. Jestem tak nastawiona na realizację celu, że gotowa jestem znieść wiele. Łatwo nie będzie, ale damy radę.

Mam wielkie plany na ten Nowy Rok! Chcę wyciągnąć z niego wszystko, co ma do zaoferowania. Chce zrealizować małe plany, marzenia i kilka szalonych pomysłów! Sobie i Wam życzę przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze. W ostatnim czasie życie pokazało, jak przewrotne może być, i jak weryfikuje wszystkie plany.

Więc zdrowia Wam życzę. Małych kroków w tym 2019 roku i przewartościowania celów. Bądźcie szczęśliwe!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!