Kreatywna, rozwijająca i twórcza zabawa dla dzieci

Kolejny raz w raz z marką Bobo Frut zapraszam Was do kreatywnej zabawy razem z dziećmi. Od roku razem z marką pokazujemy Wam jak fajnie i kreatywnie spędzać czas i rozwijać wyobraźnie dzieci. Poprzednie pomysły na zabawy możecie zobaczyć TUTAJ. Dziś pokażemy Wam jak przygotować kolorowe zwierzątka z rolki po papierze toaletowym. Zabawa bez ograniczeń dla wyobraźni! Możecie stworzyć motylki, pszczółki, kotki, króliczki, sowy. Kolorowe, z uszami, oczami i łapkami. Zabawa jest bardzo prosta i na pewno spodoba się dzieciom.

Czego potrzebujesz do zrobienia motylków?

1. Rolka po papierze toaletowym
2. Blog techniczny
3. Nożyczki
4. Klej
5. Kredki, mazaki, farby

Rolkę pomaluj farbami. Na rolce namaluj oczy, nos i buzię. Z kartki papieru wytnij skrzydła (lewy i prawy muszą być połączone - ułatwi to przyklejenie skrzydeł). Skrzydła możecie pokolorować mazakami. Gotowe skrzydła przyklej z tyłu rolki. Motylek jest gotowy. Możecie dokleić też czułki motyla np. ze słomek.

Przygotowaliśmy też królika - zamiast skrzydełek wystarczy wyciąć uszy i przykleić w środku rolki. Dzieci mnie zaskoczyły. Malowaliśmy skrzydełka, a one wymyśliły, że jedne skrzydła wykleją kolorowymi taśmami klejącymi. Mówiłam, że takie zabawy rozwijają wyobraźnie, prawda?:)

Udanej zabawy! 
1 komentarz

  1. Bardzo fajna zabawa pobudzająca kreatywność - u dzieci to chyba najważniejsze :)

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!