Podaruj jak najwięcej wspomnień

Wspomnienia. Zostają na lata, powodują uśmiech gdy wracamy do wspaniałych chwil po długim czasie. Dzięki wspomnieniom wracamy do chwil w których byliśmy szczęśliwi. I to właśnie wspomnienia chcę dać dzieciom. Chcę, by po latach wracały do czasu dzieciństwa i mówiły, że były szczęśliwe. Kiedyś usłyszałam że małe dzieci mnie przywiązują uwagi do wydarzeń w pierwszych latach życia. Nie pamiętają. Ja wiem że tak. Rok temu byliśmy na urlopie u dziadków nad jeziorem. Miały wtedy dwa lata. Do dziś pamiętają codzienne wizyty na plaży, pamiętają jak dziadek łowił ryby i przyniósł im je, w czerwonym wiaderku. Dzieci pamiętają wiele, naprawdę. Pamiętają drogę do cioci, i blok w którym mieszka. Pamiętają co wydarzyło się miesiąc temu, czy nawet pół roku. Wspomnienia też będą pamiętać. 

I dlatego wolę podarować im wspomnienia niż kolejną zabawkę. To właśnie dlatego wczorajszy dzień, w którym zrobiliśmy sobie Dzień Dziecka był taki wyjątkowy. Spełnianie marzeń i chwilowych zachcianek które cieszyły tak bardzo. Ich i nas. Bo nie ma nic wspanialszego niż uśmiech dziecka.

Ja mam kilka takich wspomnień, z późniejszego dzieciństwa. Kilka, ale cieszą nawet po tylu latach. Chcę by dorastały w przekonaniu, że bardziej liczą się wspomnienia i chwile, niż rzeczy o których zapominamy. Bardziej liczy się wspólny czas, niż zabawka z topowych Wishlist.

Wspólne chwile i wspomnienia to solidne fundamenty szczęśliwej rodziny. Niech stworzą dobre fundamenty szczęśliwego dzieciństwa.

3 komentarze

  1. U nas niestety ospa wiec w tym roku prezenty, lody, budowanie klocków nowych. Kwitniemy domu.. Wysyp u trojaczkow spodziewany za tydzien

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki... Jak chłopacy przejdą naraz to przynajmniej wakacje nam nie przepadna... O ile przeżyje to.. Sama jestem w szóstym miesiącu.. A dopiero się chwalił jak to zdrowie nam dopisuje w tym roku.. :-) pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!