Musisz otworzyć oczy i docenić to, co masz!

Richard Pringle po śmierci synka wzruszył tysiące rodziców! Zobacz, to otworzy Ci oczy. Zrozumiesz wiele rzeczy. Docenisz.


Każdy ma czasami dość. Marzy o chwili ciszy. Mimo przeogromnej miłości do dziecka nie zawsze mamy wystarczająco sił, cierpliwości. Codzienność przytłacza. Codzienność nie jest łatwa. Masa obowiązków, spraw, zadań a w tym wszystkim dziecko. Często zapominamy, że to ono jest najważniejsze.

Docenić po stracie...
Straciłam pierwsze dziecko w 5 tygodniu ciąży. Bolało, boli nadal. Mimo tego nie potrafię sobie nawet wyobrazić, uczuć, emocji i pustki po stracie narodzonego dziecka. Richard Pringle stracił synka. By uporać się ze stratą, żałobą i pustką napisał najpiękniejsze wyznanie, jakie kiedykolwiek czytałam.

Dzięki temu doceniam jeszcze bardziej. Każdą chwilę. Każdy dzień. Każde "mamo"!
"10 najważniejszych rzeczy, o których dowiedziałem się, od kiedy straciłem mojego syna" • Nie można całować i kochać kogoś za bardzo.
 • Zawsze jest czas. Zostaw to, co robisz i pobaw się, nawet jeśli ma to trwać tylko chwilę. Nic nie jest tak ważne, że nie może poczekać.
 • Rób jak najwięcej zdjęć i nagrywaj tyle filmów, ile to możliwe. Pewnego dnia, może ​​okazać się to wszystko, co masz.
 • Nie wydawaj pieniędzy, po prostu spędzaj czas. Myślisz, że to, na co je wydajesz, ma znaczenie? Żadnego. To, co robisz, ma znaczenie. Skacz po kałużach, idź na spacer. Pływaj w morzu, buduj obóz i baw się. To wszystko, czego pragną dzieci. Nie pamiętam, co kupiliśmy Hughiemu, pamiętam tylko to, co robiliśmy.
 • Śpiewaj. Śpiewaj razem z nim. Moje najszczęśliwsze wspomnienia to Hughie siedzący na moich ramionach lub obok mnie w samochodzie, śpiewający nasze ulubione piosenki. Wspomnienia są tworzone przez muzykę.
 • Doceniaj najprostsze rzeczy. Noce, godziny, czytanie opowiadań. Wspólne obiady. Leniwe niedziele. Uwielbiaj ten najprostszy czas. Jest on tym, za czym najbardziej tęsknię. Nie pozwól, aby te wyjątkowe chwile minęły niezauważone.
 • Zawsze całuj tych, których kochasz na pożegnanie i jeśli zapomnisz, wróć i pocałuj. Nigdy nie wiadomo, czy to nie ostatni raz, kiedy dostałeś tę szansę.
 • Zamieniaj nudne rzeczy w zabawę. Wycieczki na zakupy, przejazd samochodem, spacer. Wygłupiaj się, opowiadaj żarty, śmiej się, uśmiechaj się i ciesz się. Są obowiązkami tylko wtedy, kiedy traktujesz je w ten sposób. Życie jest za krótkie, żeby się nim nie bawić.
 • Prowadź pamiętnik. Opisz wszystko, co zrobiła Twoja druga połówka, by rozświetlić Twój świat. Zabawne rzeczy, które mówi, słodkie rzeczy, które robi. Zaczęliśmy robić to po tym, jak straciłem Hughiego. Chcieliśmy wszystko zapamiętać. Teraz robimy to dla Hettie, a także dla Hennie. Zachowasz te wspomnienia zapisane na zawsze i kiedy będziesz starszy, będziesz mógł spojrzeć wstecz i delektować się każdą chwilą.
 • ​Jeśli masz przy sobie dziecko. Całuj je na dobranoc. Jedz z nim śniadanie. Odprowadzaj do szkoły. Patrz, jak bierze ślub. Jesteś szczęściarzem. Nigdy o tym nie zapominaj.

Żródło: TU

Jesteś szczęściarzem. Masz dziecko obok siebie. Doceniaj!

1 komentarz

 1. Być mamą trojaczków, mega doświadczenie:)
  Pozdrawiam Serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!