Jasne meble przy dzieciach? TAK czy NIE ?

Marzysz o jasnych wnętrzach? Szara kanapa, miękki dywan shaggy, jasne ściany. Ale... masz w domu małe dzieci i zwyczajnie się boisz? Mam dla Ciebie kilka rad!


Zaryzykuj! Co Ci szkodzi. W pierwszej kolejności wyznacz jednak pewne zasady.Pamiętacie nasz salon przed i po? Nie dziwicie mi się już, dlaczego marzyłam o zmianie. Było za ciemno, źle, ponuro. Chciałam świeżości, nowości i jasnych kolorów. Mam trójkę małych dzieci, które mają naprawdę niebywałe pomysły i nieokrzesane pokłady twórczej weny. Ściana, którą zrobiliśmy dzieciom na wzór ściany tablicowo-kredowej przyjmuje ich artystyczne twory, ale zdarzały się też małe wpadki. Na szczęście nasza tapeta łatwo się czyści. Zaatakowały część przy tablicy, zapewne z rozpędu. Nie zdarzyło im się na szczęście rysować tapety w innej części salonu. Wiedzą, że malować mogą tylko tam.

Wiele z Was pytało mnie w mailach o kanapę. Jak się sprawdza po kilku miesiącach, czy łatwo się czyści. Priorytetem było wprowadzenie kilku zasad. Nie jemy na kanapie, nie pijemy, nie skaczemy z oparcia. Zdarzają się wyjątki za naszym pozwoleniem, piją na niej wieczornej mleko, czasami jedzą suche przekąski, owoce. Zawsze pod naszym okiem. Po zakupie narożnika kupiłam od razu pled! Chciałam zabezpieczyć narożnik przed ewentualnymi zabrudzeniami. Leżał na nim kilka dni, po czym schowałam go do skrzyni (są bardzo pojemne). Oczywiście, jak i w przypadku ścian, odnotowaliśmy małe wpadki z rozlanym piciem czy znalezionym mazakiem. Nie mamy tkaniny wodoodpornej ani plamoodpornej (a takie w niektórych modelach są dostępne! Polecam!), mamy ekoskórę i imitacje ekoskóry poliestrową. Z plamami poradziłam sobie wilgotną gąbką i odrobiną płynu do naczyń.

O dywan bardzo się bałam. Ściągnęliśmy wykładzinę z całej powierzchni salonu, która zabezpieczała dzieci przed poślizgnięciem się, upadkami (pod spodem była pianka). Po kilku upadkach zapamiętały, że trzeba uważać. Dywan po każdym odkurzeniu wygląda jak nowy-taki urok tego typu shaggy. Jeszcze go nie prałam, nie ma takiej potrzeby. Jedyny minus to ten, że naprawdę ciężko się go odkurza. Muszę w końcu kupić specjalną szczotkę do dywanów z długim włosem. Dzieciaki je uwielbiają (mamy taki sam w sypialni) za to, że jest mięciutki. Potrafią leżeć na nim, oglądać bajkę i głaskać :)

Czy drugi raz zrobiłabym remont przy małych dzieciach i wybrała jasne kolory. TAK! Zdecydowanie. Świetnie czuję się w tym wnętrzu, nie przytłaczają mnie już ciemne, ponure kolory. Łatwo mogę zmienić kolorowy kolor przewodni dodatkami.

Jasne meble przy dzieciach? Zdecydowanie TAK!Jasne meble przy dzieciach? Zdecydowanie TAK!
__________________

Narożnik Kacper Mirjan24.pl - kupiony TUTAJ 
Dywan shaggy Dywanowo - kupiony TUTAJ 
Tapeta wzór marokański Dekoori - kupiona TUTAJ 

1 komentarz

  1. Wasz salon wygląda teraz rewelacyjnie , ja też mam nadzieje że niedługo uda mi się zrobić mały remont . Pozdrawiam uściski dla całej rodzinki

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!