#NaukaPrzezZabawę - jak uczymy dzieci przez zabawę?

Dzieci chłoną wszystko jak gąbki! Nowe słowa, umiejętności, naśladują zachowania. Uwielbiam uczyć dzieci przez... zabawę! Bawimy się doskonale i poznajemy otaczający świat. Zobacz, czym dzieci bawią się najchętniej, ucząc się przy okazji nowych rzeczy, kolorów, słów, liczb.
Mam kilka fajnych zabaw, które uczą dzieci. Nie mam ciśnienia na to, by 2 latki znały alfabet, liczyły do 20stu i znały wszystkie zwierzątka po angielsku. Nie! Widzę jednak z jakim wielkim zaciekawieniem odkrywają świat. Widzę to, jak fascynuje ich rzecz, którą poznajemy. Dzięki takiej zabawie spędzamy czas razem, poznajemy nowe rzeczy, uczymy się otaczającego nas świata. To wszystko procentuje :)

Nauka słów. Słowa dziecko poznaje jako pierwsze. Zazwyczaj to mama, tata czy babcia. Potem dziecko wchodzi na wyższe poziomy. Nam, od samego początku towarzyszą książki i obrazkowe karty. Totalnymi hitami są książki z serii Pucio, tóre polecałam już Wam nie raz. Genialnie prosty przekaz, angażujące ilustracje same z siebie powodują u dziecka chęć poznawania nowych przedmiotów, słów. Ostatnio dzieci przepadły na punkcie kart z Kapitana Nauki. Mamy kilka serii: odkrywam świat, angielski dla malucha i świetne karty loteryjki. Są też serie dla starszych dzieci - dla przedszkolaka i ucznia. Kilka dni temu pisałam Wam o bajkach które uczą - TU.Naszą #NaukaPrzezZabawe zaczęliśmy od nauki literek. Pierwszą literką, jaką dzieci poznały była litera "A" (zobaczice film na insta). Po kwadransie zabawy literkami (mamy magnesy z firmy Janod) przyklejaniu ich na naszą ścinę tablicowo-magnetyczną, pisaniu literek na tablicy, dzieciaki umiały ją wskazać. Na mojej bluzce gdzie widniał wielki napis z literą A, w gazecie, na znaku naszej miejscowości. Dziś znamy już kilka literek, a dzieciaki cieszą się za każdym razem jak uda im się poprawnie wskazać ją na otaczających przedmiotach. 


Ćwiczą swoje umiejętności na tabletach edukacyjnych. Polecam Wam szczególnie TEN tablet - tablica malucha. Tablet ma 26 świecących przycisków z literami od A do Z i mnóstwo edukacyjnych treści, poziomy uczą liter, kształtów, kolorów i zwierząt, aktywizują malucha do rozpoznawania i odnajdywania, ma też melodyjne piosenki. 
Z firmy Fisher-Price mamy też laptop, który od roku, z taką samą ciekawością angażuję maluchy w zabawę. Laptop uczy literek, cyferek, liczenia, przeciwieństw, kolorów i kształtów, a na podświetlanym ekraniku LED pojawiają się różne kształty i wzory.Najlepszą nauką otaczającego świata jest on sam! Na spacerze nazywamy wszystkie spotkane zwierzątka, pojazdy. Uczymy się, co jest duże, małe, szybkie czy wolne. Ostatnio dzieciaki uwielbiają zagadki. Co robi Pan? Kosi. Co kosi? Trawę. / Co tam jedzie? Traktor? Jak jedzie? Szybko.Uwielbiam patrzeć na tę dziecięcą fascynację światem!1 komentarz

  1. Uwielbiamy i polecamy karty Kapitan nauka , mamy pierwsze słowa, zwierzęta i owoce . Musimy koniecznie zaopatrzyć się w loteryjkę kolory :)Pozdrawiamy , film z świnkami wymiata ,ale się uśmiałyśmy bliźniaczkami, cudne te twoje dzieciaki , miłych wakacji .

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!