Co myślisz, widząc nagie dziecko na plaży?

Każdemu należy się szacunek. Czy ma lat 20, 50 czy rok. Dlaczego więc nadal możemy zaobserwować nagie dzieci na ogólnodostępnych plażach? Dlaczego rodzice nie szanują ich godności?
Moje dzieci nie kąpią się nago w basenie, jeziorze. Zawsze, ale to zawsze mają na sobie kompletne ubranie. Dziewczyny jedno lub dwuczęściowy strój, Nikodem tak samo. Moje dzieci nie świecą golizną. Nie daje innym możliwości patrzenia na moje dzieci w podejrzanym kontekście. A takich sytuacji niestety nie brakuje.

Przykład z ostatniej kąpieli w jeziorze. Bawimy się nad brzegiem. Kilka metrów od nas grupa znajomych. Kilka par, kilkoro dzieci, w tym na oko 5 letnia dziewczynka. Nagle jeden „wujek”, który wcześniej wypił kilka procentowych napoi, pyta dziewczynkę „kiedy jej urosną cycki”. Zapytał tak, że bez problemu słyszałam to ja i kilkanaście innych osób na plaży. Dziewczynka była naga. Jej rodzice nie widzieli w tym problemu… Ona sama po zawstydzającym tekście wujka poprosiła mamę, by ubrała jej strój. Poczuła się zawstydzona i skrępowana? Zapewne tak. 5 letnie dziecko.

Nigdy nie wiesz jacy ludzie będą na plaży obok Was. Jak można zaobserwować z wiadomości, nagłówków portali informacyjnych zwyrodnialców i zboczeńców nie brakuje. Także w Polsce. Także mogą być na tej Waszej plaży, na którą chodzicie przecież od lat. Nie rób tego swojemu dziecku, nie narażaj go na podejrzane spojrzenia obcych lub gorsze niebezpieczeństwo.

Ubieram dzieci w stroje, nawet gdy się kąpią w basenie przy domu. Ubieram nawet, wtedy gdy są sami bliscy. Dzieci też mają prawo do własnej godności. Tyle jest pięknych strojów kąpielowych, tyle opcji, by nie świecić gołą pupą wśród obcych ludzi. Gołe pupy dzieci wcale nie wyglądają słodko, wśród obcych osób na plaży. Takie widoki zostawmy w domu.


4 komentarze

 1. Zgadzam sie , lecz np.jesli dziecko sie uczy sie siusiu np.i mu sie za chce a w danym miejscu lazienki a nie wytrzyma za dlugo to co ma sie ze siusiac wiadome jest ze przed wyjsciem z domu zrobi a jezeli znowu mu sie ze chce

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram jak najbardziej! Podejrzane i niepowołane oczy to jedna i ważna kwestia ale same względy higieniczne to druga sprawa. Nie wyobrażam sobie by dziecko nieważne dziewczynka czy chłopczyk, gołym krokiem szorowalo po piasku, gdzie wcześniej były psy, pety, i nie chce nawet myśleć co jeszcze. Przciez to jest ból i pierwsza droga do infekcji, długiej i bolesnej. Rodzicom którzy tak robią polecam samemu tak posiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo pomyślałam, puszczanie dziecka bez bielizny jest skrajnie nieodpowiedzialne i nie do przyjęcia , infekcje ,otarcia i oczywiście odarcie dziecka z godności . Ja nie robię moim dzieciom nawet zdjęć jak są golutkie (nie wyobrażam sobie potem je wywoływać , lub oglądać razem dzieckiem jak będzie starsze lub z kimś z rodzin i je zawstydzać ),sama pamiętam jak miałam 2-3 latka mama postanowiła mi zrobić zdjęcie golaskiem do tej pory pamiętam jak płakałam i majtek zdjąć nie pozwoliłam , wyryło mi się to w pamieć . Jeśli chodzi o czas odpieluchowania to też byliśmy na wczasach z bliźniaczkami , i miały stroje ,w razie co kilka na zmianę i nocnik wozimy ze sobą wszędzie ,a i są pielucho majtki do pływania !Właściwie to z jakiej racji dziecko w czasie odpieluchowywania ma biegać nago , przecież są pralki , majteczki kosztują grosze ,a jak zmoczy majteczki to szybciej załapie że coś jest nie tak :). Moje dzieci nago nie biegały

   Usuń
 3. moje corki od zawsze biegaly w strojach i niewazne czy na plazy czy w basenie przy domu. Stroje sa tanie a poza tym wyatarcza nawet krotkie spodenki i koszulka lepsze to niz ta obrzydliwa golizna Joanna

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!