Zabawka sensoryczna - DIY - Metkowiec

W raz z marką Bobo Frut pokażę Ci jak w pół godziny przygotować metkowiec, zabawkę z elementami sensorycznymi. Wykonasz je z materiałów, które na pewno masz w domu i zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych!
Przygotowanie metkowca jest naprawdę łatwe. Potrzebujesz kawałka materiału, kilku tasiemek i dodatków. Możesz wykorzystać kawałek materiału, bawełny, bądź uwielbianego przez dzieci - minky. Cała sztuka polega na wszyciu różnej wielkości, kolorystyki metek, w brzegi materiału. Nie potrzebujecie maszyny do szycia, wystarczy igła i nić. Wymierzony kawałek materiału odwracam na lewą stronę. Złożone na pół metki, włożyłam do środka i przyszyłam do brzegów materiału, zszywając od razu jego boki. Zszyłam tak wszystkie boki, ostatni do 3/4 długości. Zostawiłam otwór na wypchanie metkowca - możecie użyć waty, watoliny. Po wypchaniu zszyłam otwór. 
Do metek doczepiłam plastikowe zabawki, które były ulubionymi gryzakami dzieci. To wszystko! Gotowe! Prawda, że łatwe?:) To pierwszy, z nowego cyklu postów, jaki przygotowuję wraz z marką Bobo Frut. Skupiamy się na integracji sensorycznej, pomocach i fajnych zabawach w ramach SI. Nasze prace będą kolorowe, tak jak ulubione owoce czy warzywa dzieci:) Pamiętajcie, że soki Bobo Frut są stworzone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. A także o tym - że sprawdzają się na przykład wtedy, gdy maluszki nie przepadają za warzywami - bo zawsze możecie wybrać któryś z soków Bobo Frut z warzywami - Dyńka, Marchewka lub Pomidorka. I jedna porcja warzyw i owoców zaliczona!:)
Czym jest integracja sensoryczna?


Pisałam Wam o niej TUTAJ. Przypomnę, wzrok, słuch, dotyk, węch i smak to 5 zmysłów które posiada człowiek. Integracja sensoryczna jest procesem, dzięki któremu mózg otrzymując informację ze wszystkich systemów zmysłowych dokonuje ich segregacji, rozpoznania, interpretacji i integracji z wcześniejszymi doświadczeniami. Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym i trwa do około 7 roku życia. Nierozwinięcie określonych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju powoduje powstawanie trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka. 


Będzie ciekawie !:)

Na fanpage i stronie Bobo Frut co jakiś czas będą pojawiać się instrukcję DIY i konkursy z super nagrodami! Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!