Upał może zabić Twoje dziecko w 15 minut! TEGO NIE możesz robić !!!

NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA W SAMOCHODZIE PODCZAS UPAŁU ! NIE PRZYKRYWAJ WÓZKA !  Zobacz, co może się stać! 
Podczas upałów samochód jest jak szklarnia! Wyobraź sobie, że jesteś zamknięta w szklarni. Na zewnątrz jest upał - 30 stopni w cieniu. W słońcu 40! W szklarni temperatura jest o wiele wyższa! Może osiągać nawet 60 stopni! To zabójcza temperatura dla organizmu człowieka. Dla dzieci, psów, osób chorych, starszych - śmiertelna! Nie możesz oddychać, powoli tracisz świadomość. Nigdy nie rób tego swojemu dziecku, nawet na krótką chwilę!

Pamiętacie historię z Rybnika? Zmarła 3-latka, którą ojciec zostawił na kilka godzin w samochodzie w pełnym słońcu, bo zapomniał ją zawieźć do przedszkola, a sam poszedł do pracy! Gdy temperatura na dworze wynosi 30 stopni Celsjusza, w zaparkowanym samochodzie po 20 minutach jest już 50 stopni. 


Wystarczy zaledwie 15 minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby dziecko doznało zagrażających życiu urazów mózgu i nerek!!


Zobacz poniższy film, a jestem w 100% pewna, że nigdy nie zostawisz dziecka w samochodzie. Nawet na minutę. 
Zabieraj dziecko ze sobą, nigdy nie zostawiaj go w samochodzie. Jeżeli właśnie zasnął podczas jazdy - obudź! Nawet jeśli chcesz "wyskoczyć tylko na minutkę" - zabierz je ze sobą, nie wiesz ile tak naprawdę zajmie Ci wizyta w sklepie, na poczcie czy nie będzie kolejki. Skoro jest upał, Ty też możesz, chociażby zasłabnąć będąc z dala od dziecka. Ono w tym czasie jest zamknięte w rozgrzanym aucie! 

Gdy widzisz dziecko zamknięte w samochodzie podczas upału? REAGUJ! Sprawdź, czy da się otworzyć drzwi, bagażnik. Spróbuj otworzyć okno, wołaj innych na pomoc. Zadzwoń po policję, karetkę! Gdy trzeba, wybij szybę! Liczy się każda minuta.

NIE PRZYKRYWAJ WÓZKA !Szweckie badania dają jeszcze bardziej zaskakujący wynik odnośnie wózków dziecięcych w upale! Nakładanie jakiegokolwiek materiału, czy to pieluszki, kocyka na zadaszenie wózka ogranicza dopływ powietrza i niebezpiecznie podnosi temperaturę! Badania pokazały, że w przykrytym wózku jest o 15 stopni cieplej niż w wózku bez nakrycia. Pozbawienie cyrkulacji powietrza w wózku zwiększa ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS).

Szwedzcy dziennikarze z "Svenska Dagbladet" przeprowadzili eksperyment. Zmierzyli temperaturę w wózku podczas upału, i mierzyli ją co jakiś czas. Temperatura wynosiła ok. 22 stopni i systematycznie rosła, jednak gdy nakryli wózek materiałem, w środku temperatura w pół godziny wzrosła do niemal 34 stopni, a po godzinie osiągnęła aż 38 stopni!


O czym jeszcze należy pamiętać podczas upałów? Jak rozpoznać udar? Ile podawać dziecku wody do picia? PRZECZYTAJ TUTAJ.


I proszę, UDOSTĘPNIJ (kliknij tu) ten post, dla dobra wszystkich dzieci. Dziękuję!

1 komentarz

  1. Im więcej osób o tym pisze tym lepsza świadomość społeczeństwa , brawo ty :)5 dzieci i nigdy nie wpadałbym na pomysł zostawienia któregoś dziecka w aucie , koszmar

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!