23 miesiące życia trojaczków

Uwierzycie, że za miesiąc dzieci kończą 2 lata! Dziś napisze Wam co u nas, a w ostatnich tygodniach działo się wiele, na każdej płaszczyźnie. 
Małe gaduły!


Pamiętacie TEN post? Zachwalałam nową umiejętność dzieci - mowę. Naprawdę, nauka komunikacji słownej dziecka to krok milowy. Rodzice bardzo szybko łapią słowa, przyporządkują zdrobnienia, przekręcone słowa odpowiednikom. W tej kwestii weszliśmy na wyższy poziom. Dzieci, jak na 2 letnie maluchy rozmawiają świetnie. Znają masę słów, składają zdania, a i kłócić się potrafią. Naśladują każde moje wypowiedziane słowo, potrafią powtórzyć trudniejsze słowa. Wyraźniej lub mniej, ale sprawia im to wiele frajdy. 


Ostatnio stały się bardzo samodzielne, szczególnie Lena. Sama się ubiera, rozbiera. Sprząta po sobie, po rodzeństwie też:) Zna wzorowo plan dnia, wie, że po bajeczce idziemy myć ząbki i spać. Wcześniej przynosi lalki i misie. Oliwka z Nikodemem dzielnie ją naśladują. Wszyscy się śmieją, że Lanka to taka nasza mała mamusia. Nawet ubranie wybiera sobie sama! Rodzeństwu też wybiera. Nikodem bardzo nam urósł. Otwiera drzwi, sięga po wszystko, wspina się. 


W ciągu ostatnich miesięcy stały się bardzo uczuciowe. Uderzyć i ugryźć niestety też potrafią, ale to sporadyczne incydenty. Uwielbiam patrzeć na ich wzajemną miłość. Tak same z siebie, potrafią podejść i się przytulić. Gdy ubieram, przebieram dziewczyny, Nikodem przychodzi, kładzie się na ich brzuchu, a one w tym czasie głaskają go po główce. Wzrusza mnie to baaaardzo.

Ten miesiąc był też dużym wyzwaniem dla nas wszystkich. D. wyjechał na 1.5 miesiąca, minęły już 3 tygodnie od wyjazdu. Przyjęliśmy inną niż przy dotychczasowych wyjazdach taktykę, o tym jakie mamy sposoby na tęsknotę, napiszę Wam niedługo. Mimo 3 tygodni bez taty jest dobrze. Spodziewałam się gorszej reakcji dzieci, więcej pytań i łez, jest dobrze. Za miesiąc już będziemy w komplecie! 

Wszem i wobec ogłaszam, że wierzę w bunt dwulatka. On istnieje i dopadł nas w potrójnym wydaniu. Mniej lub bardziej intensywny ale jest! To temat na osoby post, ale myślę, że dostanę od Was wiele rad:)____________________________________
Body Nikodema - Lidl 
Body dziewczynek - SmallDesign 
Tapeta - Dekoori
Narożnik - Mirjan24

4 komentarze

 1. Fajne te dzieciaczki, każdy zupełnie inny....

  OdpowiedzUsuń
 2. Lenka to chyba najbardziej do mamy podobna :)Pozdrowienia dla trójeczki o oby wam czas bez taty szybko zleciał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wszyscy mówią że Oliwka ;) Tata wraca za 18 dni !!:D

   Usuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!