Jak przestawić dziecko na czas letni? 3 sposoby!

Za kilka dni nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Jak przestawić dziecko na nowy czas, by nie było zdezorientowane i rozdrażnione? Są na to sposoby! 
Zmiana z czasu zimowego na letni będzie w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca 2017. W niedzielę (26 marca) nad ranem przestawiamy wskazówki zegarów z godz. 2 na godz. 3. Będziemy spać o godzinę krócej. Dzieci też! Za to wieczory będą dłuższe!

Po zmianie czasu śpimy o godzinę krócej. Dzieci nie mają o tym pojęcia i fundują nam pobudki o nieludzkich godzinach. Są jednak sposoby, by zmiana czasu na letni, nie przyszła zbyt drastycznie. Zobacz jak przestawić dziecko na letni czas, by rodzice i dzieci byli zadowoleni. Da się! Dzieci mają swój zegar, ale są sposoby, żeby zsynchronizować go do zegara rodziców.


Jak przestawić dziecko na zmianę czasu?


1. Dostosujcie się pod nowy czas


Bez radykalnych zmian, stresu i dezorientacji dziecka. Wszystko odbywa się zgodnie z zegarem biologicznym dziecka i według nowego czasu . Jeżeli drzemka była o 12, to teraz będzie o 13. Obiad z 14 przesunie się na 15. 

2. Zmiana na nowy czas


Możecie pomóc dziecku dostosować się pod nowy czas. Jeżeli dotychczas dziecko wstawało o 7, w dzień zmiany czasu obudźcie go o 7. Drzemka, posiłki, rytuały wypadają o nowych porach. Dziecko może protestować, bo według niego jest o godzinę wcześniej. Po kilku dniach powinno się przestawić.

3. Małe kroki


Przestawianie na nowy czas możecie zacząć już dziś! Przesuńcie wszystkie punkty dnia o 15 minut. Za 2-3 dni o kolejne 15 minut. Po zmianie czasu przestawienie dziecka o pół godziny na nowy czas nie powinno sprawić już większego problemu.


My wybieramy 3 sposób - etap małych kroków. Zaczęliśmy w weekend. Idzie nam świetnie, dzieci nie protestują. Mamy mniej wolnego czasu wieczorem, ale za kilka dni wszystko wróci do normy. Dla przypomnienia zobacz TUTAJ, post o naszych rytuałach, które pomogły nam ustabilizować zasypianie dzieci. A TUTAJ znajdziesz nasz sposób na ciemność w pokoju dziecka, dzięki której dzieci śpią na drzemce o wiele dłużej, niż do tej pory.

1 komentarz

  1. mam nadzieje że u nas zmiana czasu odbędzie się bezproblemowo :)pozdrowienia dla trójeczki

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!