#NaszaBiblioteczka - pierwsze ulubione książeczki

Nasze dzieci uwielbiają te książki! Też macie je w swojej biblioteczce?
Czytanie książeczek to nasz codzienny rytuał. Może "czytanie" to określenie nad wyraz, ale oglądanie i opowiadanie obrazków, to tak. Od pół roku książeczki są stałym elementem naszych zabaw. Przygotowałam Wam listę tych najbardziej ulubionych. Dzieci rozpoznają już zwierzęta i rzeczy, szczególnie te, które towarzysza nam na co dzień. Uwielbiają pokazywać paluszkami to, o co proszę, i są z siebie mega dumne, gdy wskażą poprawnie. Mam w planach zakup nowych książeczek, także będę Wam bardzo wdzięczna za polecenie tytułów, wydawnictw, które warto mieć w domowej biblioteczce.

Pierwszą naszą książeczką były karty z serii "Oczami maluszka". Kupiłam je dzieciom gdy miały kilka miesięcy. Wykazywały duże zainteresowanie obrazkami, wpatrywały się w nie długi czas. Karty są trwałe, przetrwały nawet początki ząbkowania i wszelkie gryzienie :)

Grające książeczki. Uwielbiane szczególnie przez Nikodema, który podryguje i tańczy nawet przy dźwięku dzwonka w telefonie. Mamy kilka książeczek interaktywnych, ale o te dwie wybucha III wojna światowa. Pierwszą są "
Hałaśliwe zwierzątka", drugą książeczka "Liczymy ze szczeniaczkiem".

Trojaczki uwielbiają też nietypowe książeczki. Takie w których trzeba coś przycisnąć, na się poruszyć elementem, stroną czy dotknąć innej faktury. Hitem jest "
Obracanka" i seria "Dotknij mnie" w której strony mają wypukłe elementy w różnej strukturze.

Czuczu! Uwielbiają książeczki z tej serii. Lenka ma dwie swoje ulubione. Na pytanie co ogląda, odpowiada "ciuciu", wtedy wiem że ogląda zwierzaczki w
książeczce na sznureczku:)

Książeczki z serii "
Ciekawski bobas", świetnie wciągają dzieci! Opowiadamy co widzimy na obrazku, pytamy o różne rzeczy - są zafascynowane! Podobne książeczki mamy z wyd. Centrum Edukacji Dziecięcej - ZOO, autka i inne. Są świetne do nauki pierwszych słów.Dzieci znają coraz więcej słów, poznają nowe zwierzątka, rzeczy. Chciałabym uzupełnić ich biblioteczkę o nowe, fajne tytuły. Polecicie nam fajne książeczki?


5 komentarzy

 1. Aga, szczerze polecam też obrazki dla maluchów. Przepiękne obrazki figurek z modeliny. Mój synek ma imponującą kolekcję, cała seria jest bardzo duża. Uwielbia je!!! Ma mnóstwo innych, ale obrazków dla maluchów nic nie pobije!! Mamy też 3 z ciekawskiego bobasa też są świetne

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas Hitem Jest głośna farma oraz wydawnictwo Literat seria wierszyki dla maluchów , to książeczki za grosze , a moje dziewczynki uwielbiają Marię Konopnicką . My właśnie dokonaliśmy większych książeczkowych zakupów w Aros bo nasze córki uwielbiają oglądać i słuchać jak im czytamy . Pozdrawiamy uściski dla małych molów książkowych

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas hitem są książeczki z wydawnictwa Wilga z tej serii http://ecsmedia.pl/c/modna-swinka-b-iext43808351.jpg . Świetną pozycją jest również wiosna na ulicy czereśniowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam Ci książki Pucio uczy się mówić oraz pucio mówi pierwsze słowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas hitem czuczu w każdym wieku i obrazki dla maluchów zajrzyj też na strone wydawnictwa Olesiejuk i NA Książki szczęśliwego dzieciństwa Joanna

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!