Dwa podstępne triki, które zachęcą dziecko do zrobienia tego, czego nie chce!

Czasami trzeba użyć podstępu, by zachęcić dziecko do czegoś, czego zrobić nie chce. Ja mam dwa sposoby, które zawsze działają w 100%! Gdy nie chcą obciąć paznokci, przyjąć leku, zrobić inhalacji czy posprzątać zabawek. Działa! Za każdym razem! To mamy, tego nie Ci kochanie nie wolno.

Zawsze działa, zawsze. Bez wyjątku. Gdy nie chcą jeść, a wiem że powinni, nie naciskam. Nakładam sobie obiad i najzwyczajniej w świecie siadam zjeść. Moje dzieci dużo jedzą, chętnie jedzą, mam wrażenie że co chwilę słyszę "mami niam niam". Ale czasami nie chcą. Mają prawo. Ale gdy już usiądę ze swoim talerzem, w ułamku sekundy mam przy sobie trzy otwarte buzie. Mówię wtedy że to moje, i im nie wolno. Jem zazwyczaj to samo co dzieci, więc ochoczo się z nimi dzielę :) Zjadają moją porcję, a ja ich. 
Tak samo jest z lekami, inhalacją. Wykorzystuje też ten trik w ekstremalnych sytuacjach np. gdy nie chcą założyć skarpetek :) 

Jak wszyscy to wszyscy!


To moja ulubiona metoda. Pozwala dzieciom poczuć się "dorośle", dzieci to uwielbiają. Wykazują się opiekuńczością, troską i świetnie się przy tym bawią. Angażujemy ulubione zabawki, pluszaki, pieski nawet książeczki. Ulubione zabawki czasami z nami jedzą, przyjmują codziennie rano tran, obcinają paznokcie. Dzieci donoszą mi nowe pluszaki, są z siebie tacy dumni że karmią, dbają o swoich przyjaciół. Misiowi w książeczce też da się obciąć paznokcie, a tran ze smakiem pije krówka, wisząca na lodówce, wiedziałyście?:) 


Jakie macie swoje sposoby na podstępne zachęcenie swoich dzieci?
1 komentarz

  1. U nas zawsze działa sposób na rodzeństwo :)Jak obcinam paznokcie starszym dzieciom , to bliźniaczki wręcz się kłócą która teraz , tak samo z lekarstwami . Na nie nie działa nic innego, ani misie ani lale , inhalacje są znośne kiedy włączmy piosenki na you tub i one robią ją sobie same .Pozdrawiamy w tym wieku to już są małe uparciuchy ,pokazują charakterki

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!