Metamorfoza salonu + najlepsza opcja choinki przy dzieciach :)

Miesiąc temu zrobiliśmy mały remont salonu. Miałam dość ciemni. Nie wiem co mnie pokusiło o czarno-srebrną tapetę do salonu, do ciemnych mebli. Zwalam to na hormony :) Teraz jest cudownie!


Zmiana tapety przyniosła pożądany efekt, a nawet przerosła nasze oczekiwania. Automatycznie powiększyła salon, rozświetliła, stał się bardziej przytulny. Uwielbiam spędzać w nim czas, a to właśnie w salonie spędzamy cały dzień. W salonie mieści się centrum zabaw naszego potrójnego wszechświata.Wzór tapety to koniczyna marokańska - TU. Zakochałam się w tym wzorze, od pierwszego wejrzenia. Pokazała mi go siostra, miała taką koncepcję na jeden ze swoich pokoi, w nowym mieszkaniu. Wzór świetny! Zobaczcie TU, ile pomysłowych inspiracji wnętrz, jakie możliwości daje. Dodatkiem w tym wzorze są przepiękne poduszki! Marzy mi się jeszcze wymiana dywanu, ale to musi poczekać, aż dzieci opanują samodzielne jedzenie do perfekcji:)


Turkus! Kocham turkus! Nawet nie zastanawiałam się nad kolorem przewodnim w salonie, D. zaakceptował pomysł, jest ślicznie. Na jednej ścianie zrobiliśmy dzieciom tablicę kredowo-magnesową. Ale to temat na oddzielny post. Sprawdza się rewelacyjnie, daje możliwości popisu małym artystom, chociaż początki były różne. 
Zmieniłam firany i zasłony w salonie i sypialni. Kupiłam je na allegro po 20/30 zł za sztukę. Jakościowo świetne, kolory przepiękne! 
Nasz patent na choinkę! Mieliśmy nie ubierać w domu choinki w tym roku. Wizja przykręconej do podłogi, lub przywiązanej do sufitu choinki, i setnego zrywania bombek.. Ah! Za kilka dni wyjeżdżamy na całe święta, wracamy po Nowym Roku. Ale święta bez choinki to nie święta. Nie chciałam odbierać tej frajdy dzieciom. Choinka sztuczna, ubrana do połowy. Genialne, prawda? 
W styczniu dokupię kilka dodatków, na razie poduszki robią efekt dekoracyjny i zabawki. Wszechobecne zabawki :) 

2 komentarze

  1. Kochana jest milion razy lepiej. Przedtem mieliście strasznie ponuro plus plac zabaw na podłodze. Teraz jest pięknie. Tapeta i poduchy są super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładnie i od razu jak zmiana , fajny pomysł z tym miejscem do rysowania ,ale bałabym się ze porysują mi wszystkie ściany . My za jakiś czas zaopatrzymy się w zwykłą tablicę . Pozdrawiamy uściski dla całej trójeczki

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!