Każda matka o tym marzy! Ty też! List do Mikołaja Przyszłości!

Drogi Mikołaju. Piszę list w imieniu milionów matek! Tego pragniemy, o tym marzymy, to chcemy znaleźć pod choinką. W pakiecie. Wszystko razem. Oczywiście, możesz dorzucić do pakietu ulubione perfumy, piękną biżuterię, voucher do SPA czy inne cudo, nie pogniewamy się. Obiecuję. Drogi Mikołaju, mamy XXI wiek. Takie to wszystko teraz nowoczesne, nasze prababcie nawet nie marzyły o suszarce do prania, ekspresie do kawy, odkurzaczu który sam sprząta i innych cudach z których przyszło nam korzystać. Ale idąc w drugą stronę, nasze prawnuki to będą miały wypas, aż chce się dożyć tych czasów:)

Wracając jednak do tych marzeń Matki Polki. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie siebie za 100 lat. Przeniesmy się na chwilę do przyszłości, jak w filmie Roberta Zemeckisa. Każda z nas, marzy o:

1. Samosprzątajacym się dom
Pomyślcie, każda rzecz w domu, każda zabawka, klocek, książeczka ma wbudowany chip. Chip ten jest zaprogramowany i przypisany do odpowiedniej lokalizacji na półce, w pudełku, gdziekolwiek gdzie jego miejsce. Matka ma magiczny przycisk, wciska i Buuuum! Wszystko wraca na swoje miejsce. Każda kredeczka, każda książeczka. Porządek robi się sam. Ale byłoby zajebiście, prawda?:D 

2. Samozapełniająca się lodówka 
Otwierasz, i jest. Wszystko czego potrzebujesz, wszystko o czym musiałabyś pamiętać, a nie pamiętałaś podczas zakupów. I wszystko w niej jest, czego będziesz potrzebować podczas PMS. Od czekolady po papryczkę chilii, a nawet liczi i inne wymysły. 

3. Kuchenka "MówiszMasz"
Podchodzi dziecko i mówi: "kcem placuśki". Raz, dwa, trzy. Pik, pik. Otwierają się drzwiczki, wyjeżdżają na tacy placuszki. Patrzy i mówi: "kciałem z jabluskiem". No to dalej, pik pik i są. Tobie najlepsze na świecie Aglio Olio e Peperoncino, mąż zażyczył sobie burgera z pastrami. Mówisz i masz. 

4. Pilot do obsługi
O takim pilocie marzy chyba każda mama, opiekunka, każdy kto przebywa z dziećmi więcej niż godzinę dziennie. Wystarczyłoby kilka przycisków: głośność, drzemka, sen, humor, tulaski, zjedz obiad, nie bij brata/siostry. To będzie mój wynalazek! Stworzę i opatentuję. Zostanę hipermultimiliarderką. Spoko, dam zniżkę ;) 

5. Zwalniacz czasu 
Wchodzisz do łazienki, masz ochotę na relaksująca kąpiel. W momencie gdy zanurzasz się w wannie pełnej piany, czas zwalnia. Leżysz już godzinę, a na zegarku 10 minut do przodu. Drzemka dziecka. Z godziny zamienia się w trzy. A Ty leżysz i pachniesz.

6. Magiczna szafa 
Szafa w której jest wszystko. Sama tworzy stylizację, sama dobiera dodatki. Otwierasz, a ona już wie w co chcesz się ubrać. I ma wszystko, szpilki od Louboutin też ma.

7. Instrukcja OD..
ODsmoczkowania, ODpieluchowania, ODstawienia do przedszkola bez płaczu dziecka (...) ODstawienia pod ołtarz bez płaczu rodziców:) Instrukcja obsługi dziecka powinna być w pakiecie z narodzinami, a obsługi mężczyzny w pakiecie z obrączką. 

8. Pakiet uczuć
Pakiet nielimitowanych słów "kosiam mama", tulasków i buziaków do wykorzystania przez 18 lat! Chłonę jak gąbka te chwile, gdy przychodzą się przytulić, dają buzi 20 razy na godzinę. Kocham to! Zawsze łezka mi leci, gdy z ukrycia widzę jak przytulają się nawzajem, dają buzi czy głaszczą po główce. Oby to im zostało na lata. Będę im dawać buziaka na "dobry dzień" nawet w liceum ;) 

9. PSPSW - pralko-suszarko-prasowaczko-składarko-wkładarka 
Mały robocik zbiera brudne ciuchy, wkłada do pralki. Pralka pierze i suszy. Następnie prasuje, składa w równiutką kostkę i wkłada do szaf każdego domownika. O tak! Poproszę! 

10. Zdrowie
A tak naprawdę, to każda mama marzy tylko o jednym, o zdrowiu dla siebie, męża, dzieci, najbliższych. Bo jak jest zdrowie, to jest wszystko. Resztę się jakoś ogarnie :) 

O czym marzycie, drogie mamy?

3 komentarze

  1. nic dodać nic ująć :O) Pozdrawiamy cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak zdrowie jest najważniejszy , ten miesiąc pod tym względem dał nam w kość :(Mam nadzieje ze dziewczynki wrócą do formy przed świętami . Zdrowia dla wszystkich

    OdpowiedzUsuń
  3. Hahahaha genialny post !!!!!

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!