Polly 2w1 - Polly Progres5 - porównanie krzesełek do karmienia

Polly 2w1 vs. Polly Progres5 - porównanie krzesełek do karmienia. Mamy oba.
Nikodem ma najnowsze krzesełko od Chicco Polly Progres5, dziewczynki Polly 2w1.


Techniczne porównanie obu modeli. Polly 2w1 i Polly Progres5:


Polly 2 w 1

Polly Progres5


Wymiary po rozłożeniu 63,5 x 82 x 104 cm 85/106 x 53 x 83,5 cm
Wymiary po złożeniu: 63,5 x 25,5 x 92 cm 85 x  53 x 31 cm
Waga 10kg 11,6 kg
Wiek 6-36 mc 0-36 mc
Regulacja oparcia 4 poziomy 3 poziomy
Poziomy wysokości 6 wysokości 8 wysokości
Regulacja tacki + nakładka Posiada Posiada
Regulowany podnóżek Posiada Posiada
Pasy bezpieczeństwa 5 punktowe 5 punktowe
Kółka Tył Przód

Jak widzicie w tabeli powyżej, oba modele są do siebie bardzo zbliżone. Różnicą którą trzeba brać pod uwagę przy kupnie to wiek od którego dziecko będzie użytkować fotelik. Polly Progres5 przeznaczone jest dla dzieci od urodzenia, Polly 2w1 od 6 miesiąca życia. Bardziej podoba mi się tacka w Polly 2w1, jest nieco większa i lepiej wyprofilowana, Polly 2w1 jest też lżejsze i o wiele wygodniej się składa. Być może przez okres, gdy mieliśmy tylko Polly 2w1 przyzwyczaiłam się do składania i prowadzenia krzesełka na tylnych kółkach i tak mi jest wygodniej. Oba modele mają bardzo wygodne regulowane podnóżki, bezpieczne pasy. Mają także regulowane poziomy wysokości i odchylenia. Początkowo karmiłam dzieci na najniższym poziomie, siedziałam wówczas na podłodze lub pufie. Teraz dzieci jedzą same i krzesełka mają ustawione na najwyższy poziom. Gdy odpoczywają po obiedzie lub siedzą w krzesełkach słuchając piosenek odchylam im siedziska do tyłu. Polly 2w1 ma 4 poziomy odchylenia, Progres5 natomiast 3.

Polly 2w1

Polly Progres5Polly Progres5 ma jeden duży minus - nie ma odczepianej bariery krokowej przy tacce, w Polly 2w1 mogę ją odczepić i mamy ją odczepioną od początku. Pasy spełniają swoją rolę bezpieczeństwa. Dzięki temu mogę dosunąć tackę blisko dziecka, w Polly Progress nie ma takiej możliwości, element przeszkadza w bliskim podsunięciu tacki. 


Nasz test test krzesełek Polly 2w1 możecie zobaczyć w TYM poście, lub w TYM filmie.  Poniżej kilka zdjęć Polly Progres5. Wyglądem wygrywa Polly Progres5 - bardziej mi się podoba, na pierwszy rzut oka wygląda też o wiele stabilniej niż Polly 2w1. Jednak oba modele są bardzo podobne, mają podobne funkcje, różnią się kilkoma szczegółami. Gwarantuję, będziecie zadowolone zarówno z zakupu Polly 2w1 jak i Polly Progres5! 

My jesteśmy! 5 komentarzy

 1. Strasznie "smutne" wydają się te krzesełka. My dostaliśmy w prezencie caretero bistro kolor magenta. Faza testów jeszcze przed nami, czekamy aż córka zacznie sama siadać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię neutralne kolory. Nie chcialam "pstrokatych":) ale modeli i kolorów tapicerek jest bardzo dużo, od "smutnych" po mega kolorowe:)

   Usuń
 2. Krzesełko zakupiłam po Twoim pierwszym wpisie.Mowa tu o Polly 2w1.Niewypał pod każdym względem. Kupa cuchnącego plastiku i nic więcej. Pasy są wszystko inne,ale nie BEZPIECZNE.Tu odstają, tam za luźne.Materiał sztywny i twardy w dotyku...itp.itp. Nie wiem jak można polecać i jeszcze dawać gwarancję zadowolenia tak beznadziejnemu produktowi.Opcje są dwie, albo post jest/ był sponsorowany,albo nie masz porównania z krzesełkami innych producentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś bardzo wymagająca:) Ja jestem z nich bardzo zadowolona, pasy nigdy nas nie zawiodły i jak widać, dopasowlaiśmy je do dzieci:) Nie jest sponsorowany, to moja opinia z która nie musisz się zgadzać:) Co do plastiku.. nie spotkałam się z pluszowym krzesełkiem. Ono ma być stabilne i ienagennej jakości:)

   Usuń
 3. Używam tego krzesełka i jestem BARDZO zadowolona! jest solidne i bardzo wygodne, ale niektórym ludziom nie dogodzisz... Polly2w1 poleciłabym każdemu. Kiedy byłam w sklepie i oglądałam inne krzesełka stwierdziłam, że w każde inne bałabym się włożyć dziecko... Jeśli chodzi o kolorystykę... (?) modeli Polly2w1 jest BARDZO DUŻO od wesołych, kiczowatych po spokojne i stonowane :) (Aha i wcale nie jestem fanatyczną fanką "łykającą" każdy wpis i reklamę na blogu, czasem nie zgadzam się z opiniami Agnieszki i reklamami polecanych tu drogich rzeczy, ale akurat Polly2w1 jest, również moim zdaniem, godne polecenia :)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!