Ojcze, wychowaj dobrego syna!

Syneczek mamusi, córeczki oczkiem w głowie tatusia. Znacie to? U nas zdecydowanie miłość, zainteresowanie dzielone są po równo. Jednak są momenty, chwile w których widzę taką typową męską solidarność.

Godzina 16.00, D. wraca z pracy. Nagram film, i pokażę Wam wkrótce jak wygląda powrót taty z pracy. Szaleństwo to mało powiedziane. Dzieci dostają nadprzyrodzonych umiejętności, ich śmiech i pisk sięgają tysiąca decybeli.. a ja siedzę z boku, obserwuję i cholernie się wzruszam! Brał na ręce każdego po kolei, ale takie przywitane nie sprawdziło się na dłuższą metę. Teraz? Kładzie się w kojcu, a dzieci obłażą go z każdej strony. Każde się przytula, całuje tatę, drapie, gryzie. No kocham te momenty!

D. jest wspaniałym mężem, cudownym facetem, przyjacielem, synem... Los mnie wynagrodził! Jest też przede wszystkim wspaniałym ojcem. Bez niego nie byłabym taką matką. Na pewno..

Zawsze marzyłam, żeby moje dzieci wyrosły na wspaniałych ludzi. Dobrych, pomocnych i przede wszystkim szczęśliwych. To jest mój życiowy cel. Wychować wspaniałych ludzi, którzy za kilkadziesiąt lat będą wdzięczni za mój trud i wpojone wartości.

Ojciec i syn. Tak już bywa (w większości przypadków) że to ojcowie są najważniejsi w życiu i wychowaniu małego chłopca. To w ich rękach leży los małego mężczyzny. To on staje się wzorcem, pierwszym bohaterem, najlepszym kumplem. To on pokaże dziecku świat. To on nauczy dziecka szacunku, miłości i zasad jakie panują na tym świecie. Wiem, że mój syn będzie kiedyś wspaniałym mężem. Jeżeli będzie brał przykład z ojca, jestem tego pewna. Chcę aby jak gąbka chłonął to co dobre. Liczą się przede wszystkim małe, subtelne gesty. Nie będzie pamiętał tych małych tulipanów które wraz z tatą wręczył siostrzyczkom na ich pierwszy dzień kobiet, ale ta mała tradycja pielęgnowana co roku będzie miłym zaskoczeniem za kilka lat. 

Jak najłatwiej nauczyć dziecka miłości, szacunku? Kochać i szanować, siebie, nawzajem. Proste? Może wydaje się Wam że małe dziecko nie rozumie? Jesteście w błędzie. Małe dziecko jest jak plastelina, z której kształtujemy człowieka. Ono widzi, ono czuje, ono się uczy. Bardzo szybko się uczy. Najlepsze co ojciec może dać swojemu synowi, swoim dzieciom to miłość.. Miłość do ich matki. Z miłości rodzi się wszystko. Kochasz, a więc szanujesz. Szanujesz, więc dajesz przykład jak należy postępować z kobietami. Małe gesty, przytulenie, buziak na dzień dobry i po powrocie z pracy, przepuszczenie w drzwiach, niesienie zakupów czy chociażby rozwieszenie prania, aby mama mogła chwilę odpocząć. 

Mam szczerą nadzieję że wszystkie...większość z Was ma wspaniałych mężów którzy pomagają w domu, przy dzieciach, kochają, szanują i są wspaniałymi facetami. Z takimi facetami łatwiej wychować wspaniałego syna:) Większość roboty zrobi się sama, z obserwacji zachowań taty!


Ojcze, wychowaj dobrego syna. To powinien być Twój życiowy cel.

Kochaj ich matkę, to najlepsze co możesz zrobić!:)

_______________________________
Autko - DoZabawy.com 
To zabawka która łączy pokolenia, wierzcie mi ;) 

4 komentarze

 1. Ja też nie narzekam , mój mąż wie co to znaczy trud wychowania dzieci , jest dobrym tatą . Ja o dobrym ojcu mogłam pomarzyć . Pozdrawiamy całą waszą piątkę .

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę Ci takiego męża. Widać, że od początku wychowujecie dzieci razem, możesz liczyć na jego pomoc, aktywnie uczestniczy w wychowaniu trójki. Kurde, ja Ci chyba zazdroszczę. Po Was widać miłość. Szkoda że ja w życiu źle wybrałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie Ty znalazłaś takiego faceta?!?!?!?! Ja trafiam na samych dupków!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojciec tez jest wazny dla còrek.Kobiety mające kochajacych ojcow ktorzy umieli wartosciowac swoje corki, mniej sa narazone na wchodzenie w toksyczne zwiazki.

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!