KATAR! Jak z nim walczyć?!


Od 2 tygodni walczymy z chorobą dzieci. Chore dziecko to koszmar każdego rodzica. Trójka chorych dzieci to prawdziwy armagedon, walka z wrogiem: katarem, kaszlem, podchody za każdym razem gdy trzeba podać lek!
Przeziębienie wygląda u nas tak: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Wystarczy że jedno się przeziębi, zachoruje, a machina kręci się dalej. Drugi raz dopadło nas tak mocne przeziębienie. 

Najbardziej męczy ich katar i kaszel. Z kaszlem doraźnej walki nie stoczę, podaję leki. Nosek z kataru oczyszczać trzeba często. Przez 2 przeziębienia przetestowałam chyba wszystkie dostępne na rynku specyfiki ułatwiające oczyszczanie nosa. Wiele z nich to totalna porażka! Na końcu listy polecę Wam jedyny skuteczny sposób na odciągnięcie fluczów, w naszym domu. 

1. Słynna gruszka - totalny, totalny KIT (6 zł)
Nie wiem jak nasze mamy radziły sobie z naszym katarem. Kiedyś królowały gruszki! Innych przyrządów nie było. Próbowałam kilka razy użyć jej do oczyszczenia noska, bezskutecznie. Szybciej poradzisz sobie patyczkiem do czyszczenia uszu.. 

2. Aspirator elektryczny (100 zł). 
Kupiłam go przy pierwszym katarze, specjalnie na wyjazd Oliwki do IMiD. Nie mogliśmy zabrać ze sobą odkurzacza i naszego hitu do oczyszczania noska (o nim niżej) więc taka alternatywa wydawała mi się dobrą opcją. Aspirator poradzi sobie z małym katarem, przy większym już nie.. Ma też melodyjki, które odwracają uwagę malucha od zabiegu. Łatwo się go czyści. 

3. Frida (20 zł) 
Do użycia Fridy trzeba mieć mocne.. płuca. Ja nie dałam rady jej użyć, D. owszem. Nie ma obaw przed wciągnięciem wydzieliny do buzi, specjalne wkłady to uniemożliwiają. Wniosek? Dla mam o mocnych płucach polecam:) 

4. HIT! HIT! Aspirator do odkurzacza! (30 zł) 
Podłączasz uniwersalną końcówkę do rury odkurzacza i włączasz. Nie ma obawy przed dużym ssaniem, specjalna część ogranicza siłę ciągu, dzięki czemu siła jest odpowiednia do noska, aby nie zrobić krzywdy dziecku. Jedyny minus to odkurzacz, może przestraszyć dziecko. Jednak oswojenie dziecka z dźwiękiem odkurzacza jest proste, i cała akcja skazana na sukces :) Bardzo łatwo się go czyści, a użytkowanie jest banalnie proste.

U nas, w czasie choroby aspirator jest cały czas pod ręką. Super oczyszcza nos! Używamy też soli morskiej do noska, czasami o wiele lepiej oczyścić nos po uprzednim zastosowaniu soli. Zwróćcie uwagę na sól w sprayu, czy nie ma mocnego ciśnienia, żeby nie wystraszyć malucha. 

Zdrowia Wam życzę, bo to najważniejsze! 

6 komentarzy

 1. Katarek u nas też jest hitem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam nawilżacz powietrza boneco U700 :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas kapitalnie się sprawdza Sterimar baby fizjologiczny roztwór wody morskiej,spray do nasa i aspirator do kataru Katarek+ podłączany do odkurzacza.Dwa dni i po katarze ani śladu.Co fajne odciągacz ma taką końcówkę,że podczas pobytu w szpitalu pasowal do maszyny do odsluzowywania.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja na przeziębienia u dziecka mam już sprawdzone sposoby. Jak ma katar to zawsze psikam tylko woda morską i odciągam aspiratorem. Na kaszel podaje też naturalny lek Dicotuss Baby i problem znika. Co jak co ale te dwie rzeczy muszę mieć zawsze w zapasie w apteczce.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas Katarek równiez jest hitem ! ale ten Plus z rozkręcana końcówką! Uratował Stasia przed niejedna infekcją !

  OdpowiedzUsuń
 6. My mamy aspirator do nosa Katarek PLUS. Bardzo go lubię. Mimo że, moja córeczka i tak płacze jak wyciągam jej z noska tym wiem że pozwala on dokładnie oczyścić nosek.

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!