Moje dziecko - niezbędna aplikacja każdego rodzica

Całą ciążę korzystałam z aplikacji Agory - Moja ciąża z eDziecko.pl. Uwielbiałam ją! Co tydzień odliczała nam kolejny tydzień ciąży. Gdy dzieci przyszły na świat przerzuciłam się na aplikację Moje Dziecko. Mimo że aplikacja przygotowana jest pod jedno dziecko, ja uogólniłam jej przeznaczenie. Jak każda matka, czasu wolnego nie mam w ogóle. Włączony komputer z odpalonym bloggerem, zaczętym postem stoi kilka dni. Gdy udaje mi się dokończyć post - jest moc! Telefon staje się moim narzędziem kontaktu z wirtualnym światem. 

Usypiając maluchy sprawdzam pocztę, statystyki, przeglądam facebooka, odpisuję na smsy często sprzed kilku dni. Po porodzie ściągnęłam kilka aplikacji które miały ułatwić nam funkcjonowanie. Szukałam aplikacji w której będę zapisywać karmienia, ilości wypitego mleka, przewijania, dawkowanie leków, informacje odnośnie rozwoju dziecka i wszelkie złote rady:)Aplikacja - Moje Dziecko daje odpowiedzi na wiele pytań. Przy instalacji wprowadzasz imię swojego dziecka, datę urodzenia .... Ekran główny wraz ze zdjęciem pociechy zawiera menu całej aplikacji.
- siatki centylowe
- rozwój dziecka
- dieta
- pielęgnacja
- porady
- i momenty - dostępne już niedługo :)

Rozwój
W tym module możecie sprawdzić informacje na temat właściwego rozwoju dziecka w każdym miesiącu. Dowiesz się co może, co umie i jak komunikuje się ze światem Twoje dziecko w każdym miesiącu życia. 

Dieta
Karmienie dziecka to kolejny niezwykle ważny obszar dla każdego rodzica. Sprawdzisz standardy karmienia zarówno piersią jak i butelką. Dowiesz się w jakim miesiącu możesz wzbogacić dietę malucha. Tu znajdziesz też przepisy!

Pielęgnacja
Temat rzeka:) Pielęgnacja dziecka jest bardzo ważnym elementem codziennej higieny. Tu dowiesz się jak dbać o delikatną skórę dziecka. Informacje o kąpaniu, przewijaniu i innych ważnych sprawach. 

Siatki centylowe
Na Siatkach centylowych szybko można sprawdzić postępy w rozwoju dziecka, ocenić rozwój według standardów. Wyniki pomiarów będą dostępne zarówno w formie wykresu (wagi i wzrostu) oraz listy ze wszystkimi pomiarami dziecka.

Przy pierwszych dzieciach nie jesteś chodzącą encyklopedią. Przy kolejnych zresztą też nie. Każde dziecko jest inne. Jedno rozwija się tak, drugie inaczej. Obserwuję to każdego dnia przy trojaczkach. Aplikacja pozwala mi odnaleźć się w tematach rodzicielskich, polecam ją i Wam!:)

Aplikację możecie pobrać TU
________________________________________________

Wpis powstał w ramach współpracy z AGORA


3 komentarze

 1. Moje maleństwo ma niebawem przyjść na świat. Sama jestem jedynaczką,w rodzinie jest bardzo mało małych dzieci-zaledwie kilka razy w życiu Trzymałam na rękach noworodka dlatego rosną moje obawy czy będę umieć zająć się małym człowieczkiem ale mam nadzieję że się uda :) na pewno skorzystam z aplikacji

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja to po pewnym czasie przestałam czytać te siatki, rady czy inne "jakie moje dziecko teraz być powinno" . Od razu jest mi lepiej być matką, bez tych "presji". Ale chyba każda dochodzi sama z czasem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna aplikacja, może sama sobie ją ściągnę :) dziewczyno jak ja Ciebie podziwiam, za każdym postem jaki czytam jesteś dla mnie extra babeczką :)
  Pozdrawiam całą 5 :)
  www.matkapolka89.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!