Odkrywam dzieci krok po kroku...


Codziennie poznaję moje dzieci na nowo. Odkrywam ich nowe zwyczaje, upodobania. Poznaję co je śmieszy, a czego nie lubią. To jest wspaniałe. Nadal uczymy się siebie nawzajem. Kocham to.Pierwsze tygodnie po zabraniu dzieci ze szpitala były ciężkie. Poziom stresu i zamartwiania się sięgał zenitu. Nakarmione, przebrane, wycałowane - płaczą.Dlaczego? Co jest nie tak? Myślałam że ja, jako matka powinnam to wiedzieć. Od razu. Nie wiedziałam. Musiałam się ich nauczyć.

Teraz wiem, że Lena nie zaśnie dopóki nie położy się płasko, w poprzek łóżeczka. Kocha kąpiel i potrafi w niej zasnąć. Wiem, że Nikodem nie zaśnie sam, uwielbia obecność mamy lub taty. Jego uśmiech w momencie zasypiania nadal powoduje u mnie płacz, ze szczęścia. Wiem, że Oliwka jest najspokojniejsza, i to ona cierpliwie zaczeka na swoja kolej jedzenia - gdy cała trójka obudzi się na jedzenie w tym samym czasie. One za to wiedzą że kochamy je najbardziej na świecie...


Odkrywanie dzieci jest fascynujące. Każdego dnia poznajemy siebie coraz bardziej! Ja odkrywam dzieci, a i dla Waszych maluchów mam kilka rzeczy do odkrycia.

Każde dziecko to Mały Odkrywca, który poznaje świat poprzez zabawę, w której jest niekwestionowanym ekspertem. Jako rodzice powinniśmy pamiętać o tym, że istotą zabawy jest jej spontaniczność. Fisher-Price®, zgodnie z filozofią „Masz Tyle Do Odkrycia” zachęca, by pozwolić maluchom rozwijać się „po swojemu” i odkrywać świat we własnym, indywidualnym tempie. Ekspert marki Fisher-Price®, dr.n.hum. Justyna Korzeniewska wyjaśnia dlaczego powinniśmy „wrzucić na luz” i radzi jak sprawić, by nasze dziecko zostało prawdziwym Małym Odkrywcą.


Czytając artykuł Eksperta Marki spodobały mi się 3 zasady którymi my, rodzice wieloraczków, wcześniaków powinniśmy się sugerować. Każde dziecko rozwija się indywidualnie, ma swoje tempo, jest inne.
Zasada pierwsza: wyluzuj. Nie trzymaj się kurczowo dat zaznaczonych w kalendarzach rozwojowych i pamiętaj, że na osiągnięcie konkretnych kamieni milowych Twoje dziecko ma pewien przedział czasu. Drobna różnica ilościowa nie stanowi odmienności jakościowej. – podkreśla Korzeniewska.

Zasada druga: respektuj indywidualność swojego Małego Odkrywcy. Wybierając zabawki dla swojej pociechy nie myśl o płci i wieku. To wszystko, owszem jest ważne, ale niewystarczające, ponieważ zabawa dziecka powinna być wyrazem jego indywidualnych zainteresowań i temperamentu. Jako rodzic bądź przyjacielem, partnerem, a nie przewodnikiem stosującym ścisłe reguły i wyznaczającym terminy kolejnych etapów rozwojowych. Kiedy się wspólnie bawicie, pozwól, żeby to dziecko było reżyserem zabawy.

Zasada trzecia: zrozum potrzebę zabawy Małego Odkrywcy. To zabawa jest najważniejszym motorem rozwoju dziecka! Dając maluchowi zabawkę, nie oczekuj, że spełni Twoje oczekiwania! Pozwól mu na bycie sobą.

Trojaczki z racji wczesnego tygodnia urodzeniowego będą wymagały zapewne małej rehabilitacji czy zwracania uwagi na ich rozwój. Niedługo mamy wizytę u specjalisty. Już teraz dużo bawimy z nimi w domu, mając na uwadze ich rozwój. W wyprawce znalazły się książeczki z Edukatorek.pl - dzieciaki uwielbiają się na nie patrzeć. Teraz czekamy na Przyrząd Gimnastyczny 3w1. To absolutna nowość w ofercie Fisher-Price®! Mata, która zapewnia zabawę w trzech pozycjach: na leżąco, na siedząco oraz na stojąco. Przyrząd zawiera 12 aktywizujących elementów i zabawek, w tym światełka oraz sympatyczne zwierzątka.

W pozycji leżącej dziecko może samo uruchamiać krótkie melodyjki, ale istnieje także możliwość włączenia trybu długogrającego, w którym zabawka odtwarza muzykę przez 5 minut! Mata może także zostać błyskawicznie zmieniona w taki sposób, aby w pozycji siedzącej rodzic mógł wraz z dzieckiem bawić się we wkładanie i wyjmowanie piłeczek. Gdy dziecko potrafi już stać, przyrząd zapewnia mnóstwo zabawy pełniąc rolę zjeżdżalni dla kolorowych piłeczek.

Wśród nowości na mapie Małych Odkrywców znajdują się innowacyjne produkty, które zapewniając komfort i wspaniałą zabawę, ułatwią życie zarówno maluszkom, jak i rodzicom:

WYGODNY NOCNICZEK DLA MALUCHÓW
Sprawą oczywistą jest, że ten „mebel” musi zapewnić spokój, bezpieczeństwo oraz wygodę. Komfortowy Nocniczek (6m+) zaprojektowany został w taki sposób, aby dzięki podłokietnikom i wygodnemu, regulowanemu oparciu pomagać maluchom pewnie wstawać i siadać. Wersja dla dziewczynek posiada delikatne, różowe wykończenie i smukłe kształty.
Wersja dla chłopców w kolorze zielonym ma wbudowaną osłonę, która zapobiega wylewaniu zawartości. Oba modele wyposażone są w wyjmowane pojemniki, które sprawiają, że utrzymanie nocnika w czystości jest banalnie proste.


STYLOWY LEŻACZEK DLA NAJMŁODSZYCH

Komfortowy Leżaczek zapewni dziecku odpoczynek i możliwość zabawy jednocześnie, a rodziców zachwyci nowoczesną konstrukcją. Miękkie, wygodne obszycie w kolorach tropikalnego lasu nadaje się do prania w pralce, co z pewnością spodoba się mamom. Funkcja kojących wibracji pomoże uspokoić i utulić maluszka do snu, a dwójka przyjacielskich zwierzątek umieszczonych na zdejmowanym pałąku zachęci dziecko do ćwiczeń manualnych.


Leżaczek wyposażony jest w trzypunktowy, regulowany pas bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu maluszek znajduje się w stabilnej pozycji nie krępującej możliwości zabawy, a rodzic może w tym czasie zająć się czynnościami domowymi bez obaw o jego bezpieczeństwo.
Przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia.


WSZECHSTRONNA ZABAWKA, KTÓRA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM

Przyrząd Gimnastyczny 3w1 – to absolutna nowość w ofercie Fisher-Price®! Mata, która zapewnia zabawę w trzech pozycjach: na leżąco, na siedząco oraz na stojąco. Przyrząd zawiera 12 aktywizujących elementów i zabawek, w tym światełka oraz sympatyczne zwierzątka. 


W pozycji leżącej dziecko może samo uruchamiać krótkie melodyjki, ale istnieje także możliwość włączenia trybu długogrającego, w którym zabawka odtwarza muzykę przez 5 minut! Mata może także zostać błyskawicznie zmieniona w taki sposób, aby w pozycji siedzącej rodzic mógł wraz z dzieckiem bawić się we wkładanie i wyjmowanie piłeczek. Gdy dziecko potrafi już stać, przyrząd zapewnia mnóstwo zabawy pełniąc rolę zjeżdżalni dla kolorowych piłeczek. Przyrząd przeznaczony dla dzieci od 3M+. 

4 komentarze

 1. Miałam tą mate 3w1 rewelacja,syn uwielbiał na niej się bawić,służyła nam bardzo długo 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiałam zabawki FP i namiętnie kupowałam. Niestety okazało się ze one wszystkie graja na jedno kopyto i to dosłownie. Te same muzyczki ten sam gos co po czasie staje się wkurzajace. Mamy dzisiaj sporo zabawek tej marki ale wiem ze na dzień dzisiejszy kupila bym może z dwie i nic więcej. Wiekszosc z nich się nie sprawdzila. Nocnik FP tez mamy "tron" który przy chłopcu si nie sprawdzil bo ma za maly Rancik i sikawka sika po za nocnik :/
  Nie skreślam firmy bo wykonanie jest super i zabawki trwałe.

  Maleństwa urocze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam Cię ! Naprawdę !
  Zajmujesz się trojaczkami, ogarniasz dom i jeszcze znajdujesz czas na prowadzenie bloga.
  Masz może jakiś przepis na takie udane życie? hehe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niby takie podobne do siebie, a tak różne! :)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!