Ten moment

Czekasz na każde USG z niecierpliwością. Nie możesz się doczekać widoku swojego maleństwa na ekranie USG. Widoku malutkiego szkrabka, widoku główki, rączek, bijącego serduszka. 


Do tej pory widzieliśmy na ekranie bijące serduszko. Wczoraj mieliśmy pierwszą okazję usłyszeć trzy małe, pikające serduszka. Zamarłam! Łzy popłynęły strumieniami. Mąż aż oparł się o fotel. NAJCUDOWNIEJSZY DZWIĘK NA ŚWIECIE. 

Zmierzyliśmy główki, brzuszki, kostki - wszystko idealnie. Dzieci rozwijają się prawidłowo jak na 21 tydzień. Rozwijają się prawidłowo, jak jedno dziecko w brzuszku, mimo że mają o wiele mniej miejsca.

Chłopczyk największy 411 g 
Dziewczynka najmniejsza - 374 g 
Prawdopodobny chłopczyk - 380 g 

Dlaczego prawdopodobny? Uparciuch po raz kolejny nie pokazał, co nosi między nóżkami. Chłopczyk i dziewczynka ładnie współpracowali, jak na dłoni widać wszystko, co trzeba było zobaczyć, ostatni uparciuch nie. Nadal na pewne 100% nie możemy potwierdzić płci. To nic, najważniejsze, że są zdrowe.

USG trójki dzieci to niezły armagedon. Dzieci ułożone są przy sobie. Wariują jak małe ADHD'owcy. Obserwujemy jednego, nagle na ekran wkrada się pupa drugiego. Trzeba ganiać za każdym po całym brzuszku.


Jedno ssie kciuk, drugie gładzi się po głowie, trzeci tańczy, makarenę. Niesamowite jak dzisiejsze sprzęty potrafią pokazać dzieci w brzuszku mamy, jak na dłoni. Mieliśmy problem z USG 4D, maluchy były tak aktywne, tak wariowały w brzuszku, że obraz był niemożliwy do uchwycenia. Szczerze, wolę USG normalne - widać o wiele więcej:)

8 komentarzy

 1. Fantastyczne. Ile emocji jest, kiedy idziemy zobaczyć na usg jednego malucha, a tu wszystko potrojone :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. o ja cie kręce :)
  Mój pierwszy syn (a mam dwóch) też nie chciał ujawnić się do końca, jaką ma płeć. Dowiedziałam się dopiero na porodówce, jak już przywitałam go na świat. Drugi syn nie miał nic do ukrycia ;)

  www.lifestyle-madlen.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że sama z utęsknieniem czekałam na każde usg, aby chociaż trochę podejrzeć córę :) To naprawdę niesamowite uczucie :) Mam nadzieję, że już wkrótce będzie mi to dane ponownie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córcia jest jedna a i tak mniejsza niż każde z Twojej trójki; w tym okresie ciązy-) ale ze starszą było podobnie a teraz najwyższa w rodzinie;-) Usg to magia.Szczególnie dla Tatusiów-matka czując ruchy ma jednak większą świadomość ciąży che che....Dużo zdrówka!u nas już 28 tydz;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite emocje pierwszy raz usłyszeć bijące serce a co dopiero trzy.. ach!
  Jak oni tacy aktywni to już angażuj wszystkie babcie do pomocy po porodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. u nas plec w przyszlym tygodniu moze sie objawi.. wystarczy zlapac jedno bo sa jednojajowe nasze trojaczki :)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!