Iście królewskie wakacje

Jako mała dziewczynka marzyłam o tym, żeby zostać księżniczką:) Każda dziewczyna marzy o księciu, ja swojego już znalazłam, ale zamiast księżniczką zostałam marketingowcem:)

Jak wiecie już w weekend ruszamy na "Ostatni urlop we dwoje" - na pewno będzie naszym ostatnim urlopem we dwoje! czuję to!

Pierwszy tydzień spędzamy w naszym domku letniskowym nad jeziorem. Drugą część urlopu spędzamy w Trójmieście i na Mazurach. Po drodze odwiedzimy jeszcze pewną Panią Blogerkę i jej rodzinkę!:)To nasz plan:


2 tygodnie urlopu - brzmi to jak science fiction. To aż 14 dni wolnego! Matko! Co ja będę robić? Zwariuję :)  Co będziemy robić? Jakie mamy plany? Dziś pokażę Wam nasze drugie miejsce docelowe - Gdańsk.

W Gdańsku spędzimy kilka dni. Zatrzymamy się w jednym z najbardziej magicznych miejsc - Hotelu Królewskim (klik)


SPICHLERZ KRÓLEWSKI wzniesiono w XVII wieku. Obiekt zaprojektował Abraham van den Blocke, przedstawiciel dynastii gdańskich rzemieślników pochodzenia flamandzkiego a wykonał Jan Strakowski, gdański architekt oraz miejski budowniczy. Spichlerz był realizacją zobowiązań gdańszczan wobec króla Kazimierza Jagiellończyka.
Spichlerz przeznaczony był na zboże, nadsyłane do Gdańska z dóbr królewskich. Budowę masywnego budynku o czterech kondygnacjach zakończono ok. 1621 roku. Obecnie to najlepiej zachowany spichrz na Wyspie Ołowianka i jeden z nielicznych, które przetrwały. Jego renowację zakończono w XXI wieku.
Gdańskie spichlerze zwrócone są zazwyczaj frontem do nabrzeża. Spichlerz Królewski usytuowano zaś kalenicowo. Dzięki temu HOTEL KRÓLEWSKI stoi równolegle do dawnego nabrzeża przeładunkowego. Pozwala to zaoferować naszym gościom dużą ilość pokoi z widokiem na Motławę, Żuraw i Stare Miasto.

Specjalnie dla Was - MAM - w każdym docelowym miejscu będę sprawdzać hotel pod kontem odwiedzin tych najmłodszych gości - DZIECI.

Akcesoria oraz usługi dostępne dla dzieci i ich rodziców, jakie na życzenie gości oferuje HOTEL KRÓLEWSKI:

 • Łóżeczko dla dziecka
 • Czajnik do przegotowania wody w nocy
 • Plastikowe naczynia i sztućce
 • Zabezpieczenia kontaktów
 • Wanienka do kąpieli dziecka
 • Miska do prania dziecięcych ubranek
 • Specjalne dziecięce menu w Restauracji STARY SPICHLERZ
 • Dostęp do pediatry i całodobowej apteki (w recepcji) !!! 
 • Możliwość wynajęcia opiekunki do opieki nad dzieckiem
Pierwszy raz spotkałam się z opcją pediatry i opiekunki! To chyba bardzo ważna informacja dla każdego rodzica. Hotel dodatkowo zapewnia, że jeżeli jest coś, co może być potrzebne dla Twojego dziecka, a nie znajduje się na tej liście dołożą wszelkich starań aby zrealizować prośbę :)

Mój przyszły potomku - kiedyś tam pojedziemy! I promise!


HOTEL KRÓLEWSKI jest niezwykle atrakcyjnie położony nad rzeką Motławą na Starym Mieście w Gdańsku. Nobilitujące jest również nasze sąsiedztwo. Z jednej strony mamy Centralne Muzeum Morskie, z drugiej mieści się Polska Filharmonia Bałtycka. Naprzeciw zaś – Brama Żuraw i gdańskie kamieniczki.

Zobaczcie jak tam pięknie!


  


     


      

  

 


W Gdańsku spotkacie nas w: 
Hotel Królewski
ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk
+48 58 326 11 11

      

3 komentarze

 1. Czadowe miejsce! Nie byłam osobiście, ale siostra z mężem spędzili tam rocznicę ślubu. Siostra była zachwycona miejscem, atmosferą i jedzeniem! Oby ten urlop był dla Was udany pod kazdym wzgledem:]

  OdpowiedzUsuń
 2. Iście królewsko, zacnie Jaśnie Pani ;-) Życzę kochana udanego, a być może nawet owocnego urlopu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejjjj! faktycznie BOSKO tam! <3

  Ps. Czekamy na Was z pavlovą :D

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!