Ciuciu! Jak robią wzorki w środku cukierka?

Każdy standardowo wymienia: Westerplatte, Sopockie Molo, Bazyliki, Kościoły, Muzea, Fokarium i inne.. My podeszliśmy do urlopu w Gdańsku z innej strony. 

Jak będziemy kiedyś podróżować z dzieckiem, takim kilkuletnim powrócimy zapewne do zwiedzania standardowego. Pokażemy dziecku wszystkie obowiązkowe punkty charakteryzujące Trójmiasto. Teraz postawiliśmy na spontan, dzięki któremu poznaliśmy kilka wspaniałych miejsc o których nie mieliśmy pojęcia.

Pokażę Wam punk obowiązkowy numer 1 - CIUCIU Cukier Artist 
Koniecznie zabierzcie tam swoje dzieci. Zapewniam, będziecie miały tyle samo frajdy z oglądania pokazu jak Wasze dzieci:)


Jedyna i najmniejsza w Polsce manufaktura tworząca słodycze w oparciu o technologię XVII wieku, w połączeniu z sercem i miłością do "CIUCIU".

Firma działała na rynku od 2005 roku. Główna siedziba firmy znajduje się obecnie na Starówce Miasta Gdańsk, przy ul.Długiej 64/65. Manufaktura jest jedynym w Polsce producentem karmelków tworzonych bez pomocy maszyn!!! Obecnie jest ósmym w Europie tego typu zakładem produkcyjnym. Produkcja słodyczy odbywa się w całości ręcznie, na oczach klienta, na podstawie ściśle określonej technologii obowiązującej małe manufaktury wieku XVII i XVIII. 
 Odkryłam zagadkę dzieciństwa - jak oni robią te wzorki w środku?


Filmik wyjaśnia wszystko :)


Źródło: MTV24      

Dane kontaktowe:
Gdańsk, ul. Długa 64/65,
Otwarte: od poniedziałku do soboty w godz. 10-20
Co godzinę, o pełnej godzinie organizowane są pokazy tworzenia cukierków. Na oczach klientów cukiernicy robią swoje cuda :) Zdjęcia: Canon EOS 100D1 komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!