Nosidełko biodrowe, ulga dla kręgosłupa każdej mamy

Kolejna pozycja w "must have mamy". Było już o monitorach oddechu, WhyCry, kocykach, otulaczach. Teraz czas na nosidełko biodrowe. Idealne rozwiązanie dla mam dzieci które z wózkiem toczą wojnę, i uważają że jedynym środkiem transportu są rączki mamy.Kręgosłup pod specjalnym nadzorem

Kręgosłup młodej mamy wymaga specjalnego traktowania. W czasie ciąży, porodu i połogu, ale też podczas opieki nad małym dzieckiem, plecy młodej mamy są bezustannie obciążane i nadwyrężane. Efekt? Uciążliwy, nieznośny, przewlekły ból pleców. Boje się tego, że ta dolegliwość i mnie dopadnie.. Już teraz mając siedzącą pracę, spędzając po 10-12h przed komputerem czasami dopada mnie ból pleców. Strach pomyśleć co może być w 9 miesiącu ciąży.

Ciążowe dolegliwości

Co stoi za ciążowymi problemami z kręgosłupem? Zmiany zachodzące w ciele przyszłej mamy. Powiększające się piersi, stale rosnący brzuszek, zmiana środka ciężkości ciała czy rozluźnienie się więzadeł stawowych to najczęstsze powody bolących pleców. Ale nie jedyne. Częstym powodem bólów kręgosłupa są dodatkowe kilogramy. Zbyt szybki przyrost masy ciała nie pozostaje bez wpływu na kondycję kręgosłupa, a zbytnie obciążenie pleców może się manifestować odczuwaniem dyskomfortu czy dokuczliwego bólu. Dlatego warto dbać o formę. A codzienna porcja ruchu to najlepsza profilaktyka i jedyne antidotum na kłopoty z plecami. 

Kręgosłup młodej mamy

Co druga młoda mama boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. I nic w tym dziwnego. Zmiany zachodzące w ciele kobiety w czasie ciąży, trudy porodu i połogu, intensywna opieka nad dzieckiem nie pozostają bez wpływu na jej kondycję zdrowotną. Jak mama może sobie pomóc? Jak zlikwidować dolegliwości bólowe? Po pierwsze- trzeba dać sobie czas. Ból mający swoje podłoże w zmianach fizjologicznych zachodzących w czasie ciąży, minie.

Po drugie- warto postawić na aktywność fizyczną. Ruch wzmacnia całe ciało i pozwala cieszyć się dobrą formą. A to wartości pożądane- i w czasie opieki nad dzieckiem, i w czasie pozostałych codziennych aktywności. Po trzecie- warto sięgać po sprawdzone i praktyczne rozwiązania, dzięki którym opieka nad niemowlęciem jest łatwiejsza. Specjaliści są jednomyślni- nic tak nie dba o kręgosłup świeżo upieczonej mamy jak specjalne nosidełko (np. nosidełko biodrowe Hipseat z integralnym siedziskiem dla dziecka). Dzięki właściwej konstrukcji nosidełka- połączeniu szerokiego pasa wspierającego plecy ze specjalnym miejscem dla malucha, ciężar noszonej pociechy jest rozłożony wokół talii, bioder i miednicy mamy. Efekt? Plecy, ramiona i szyja są odciążone, a dolegliwości bólowe znikają raz na zawsze.

Dobre nawyki

Korzystanie z nosidełek to krok w stronę zdrowia- przekonują eksperci. Regularne sięganie po rozwiązania, które troszczą się o kondycję młodych mam i ojców, zapewnią rodzicom dobrą formę przez cały czas. To bardzo ważne działanie profilaktyczne. Rekomendowane tak samo jak regularne ćwiczenia fizyczne, dbanie o właściwą postawę i odpowiedni wypoczynek.

Nosidełko Hipseat kosztuje 189 zł w sklepie Mavero.
To nic, w porównaniu z bólem, ceną masaży czy wizyt u lekarzy. 

1 komentarz

  1. super, świetny pomysł z tym nosidełkiem, chętnie bym sobie taki kupiła tyle że jest bardzo drogie:(

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!