Bliźnięta jak odbicia w lustrze...

Coraz częściej zdarza mi się zauważać pewne bardzo dziwne zjawisko. Widzę takie 50/60 letnie bliźniaczki - ubrane identycznie! Dziwna sprawa, bardzo..  
Uwielbiam patrzeć na dzieci-bliźnięta ubrane identycznie, czy bardzo podobnie. Słodki widok !:) Prawda?


Dziękuję Ani za udostępnienie zdjęcia :) Bliźniaczki w akcji :* 

Ale kilkudziesięciu letnie bliźnięta ubrane tak samo? Czy to nie lekka przesada? Dorosły człowiek ma prawo do decydowania o sobie w 100%. W przypadku dorosłych bliźniąt osoby są uzależnione od siebie aż w taki sposób?

Sytuacja z życia wzięta. W wieżowcu obok mojego biura mieszka Pani która ma siostrę bliźniaczkę. Są identyczne. Owa Pani ma rodzinę, dzieci są już dorosłe. Podejrzewam że z racji wieku jest na emeryturze, czasami widuję ją z mężem na zakupach w pobliskim markecie, czy na spacerku z wnukami.
Ostatnio kilka razy widziałam ją z siostrą. Nie ma w tym nic dziwnego, żeby nie fakt że ubrane były identycznie!!! Nie wiem jak to robią, może dzwonią do siebie rano uzgadniając jak się dziś ubierają? Mają identyczną garderobę, czy tylko 4 pary identycznych ciuchów?

Znam też inne Panie, są bliźniaczkami. Mieszkają osobno, ale dość blisko siebie. Widuje je razem przeważnie w kościele przy jakiś większych świętach. Futra - takie same. Garsonki - takie same. Nawet samochody mają identyczne !!! Przesada na całej linii.

To zjawisko coraz częściej rzuca mi się w oczy. Nie wiem czy to w związku z tą jakże silną więzią łączącą bliźnięta, czy dorosłym bliźniętom zostało jeszcze przyzwyczajenie z dzieciństwa, gdy mama ubierała je tak samo. 

Trafiłam na forum dla mam bliźniąt. Wiele z nich deklaruje że nie chcą ubierać bliźniąt tak samo, żeby każdy miał własną osobowość. Piszą że ubierają dzieci tak samo raz na jakiś czas:) Pamiętam jak w gimnazjum znajomi chłopcy, którzy byli identyczni (nie do rozróżnienia) wykorzystywali swoje podobieństwo zastępując jeden drugiego przy odpowiedziach  :)
Ubieracie swoje dzieci tak samo/podobnie? Jakie macie zdanie na temat tak samo ubranych dorosłych bliźniąt ?

5 komentarzy

 1. dla mnie ubieranie dzieci identycznie jest głupie, sa to dwie różne osobowosći wiec po jakiego grzyba? ani to fajne ani praktyczne. A dorośli...no cóż mogą już decydować wiec czemu nie?
  dzieci chca sie wyróżniać chcą być traktowane jako jednostki b niz dorośli wiec majac bliżnięta na litość boską ubierzcie je jak dwoje ludzi nie lustrzane odbicie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój tato ma brata bliźniaka, są identyczni :) nawet jeden za drugiego maturę pisał :D fajnie jest mieć bliźniaka!!! Wspaniała więź jest między takim rodzeństwem <3

  OdpowiedzUsuń
 3. moje córki rzadko są ubrane identycznie,bo są w takim wieku,że same wybierają w co się ubiorą (mają 4 latka).Co do identycznych aut...nie mam siostry bliźniaczki,ale z moją przyjaciółką mamy takie same auta,tylko w różnych kolorach :) nie wydaje mi się to jakoś specjalnie dziwne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem, dlaczego zachowanie dorosłych/starszych osób ubierających się identycznie ma być głupie....
  Skoro zachwycamy się dziećmi ubranymi jednakowo, dlaczego zabronić tego dorosłym?
  A może w ten sposób zatrzymują w sobie młodość? Pamięć dawnych psikusów związanych z posiadaniem bliźniaczki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze ubieram różnie chociaż to bardzo trudne bo mało jest rzeczy tego samego modelu w różnych kolorach (mam dwie dziewczynki)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!