Świąteczne renifery - przepis idealny do zrobienia z dziećmi !

Święta to magiczna pora, w której doceniamy wspólny, rodzinny czas i razem tworzymy świąteczną atmosferę. W tym magicznym okresie pokażę Wam nasze ulubione, świąteczne przepisy, które możecie przygotować całą rodziną!


Od dwóch lat towarzyszy nam marka Indesit i ich wspaniała idea #DoItTogether, czyli #ZróbmyToRazem. Przesłaniem idei jest zachęcenie Was i Waszych rodzin do wspólnego spędzania czasu, wspólnych zabaw, gotowania, ale także wykonywania obowiązków domowych razem ze wszystkimi domownikami. Kiedy poznałam tę ideę, już nic w naszym domu nie jest takie samo :) A gotowanie z dziećmi stało się moim ulubionym sposobem na relaks.

Z okazji zbliżających się świąt chciałabym Was zachęcić do wspólnego przygotowania świątecznych reniferów. Przepis jest dziecinnie prosty i w 99% do samodzielnego wykonania przez dzieci. Jedyną Waszą rolą będzie rozpuszczenie czekolady w kąpieli wodnej, bo jednak wrzątek i nasze pociechy to niebezpieczne połączenie. Chociaż powiem Wam, że moje 4,5-letnie „brzdące” już gotują na naszej kuchence Indesit, oczywiście pod moim okiem (na najniższej, bezpiecznej mocy;)) i mają z tego ogromną frajdę!Przepis na świąteczne renifery

Składniki:
  • 12 ciasteczek oreo
  • 12 precelków
  • 12 długich patyczków do szaszłyków
  • kolorowe M&M’s
  • tabliczka mlecznej czekolady

Nastawiamy garnek z wodą do kąpieli wodnej, w której rozpuścimy czekoladę. Przygotuj resztę składników. Czekoladę połam na małe kawałki – rozpuści się szybciej i łatwiej. Precelki przekrój na pół – powstanie z nich poroże renifera. W środek ciasteczek wbij delikatnie patyczek, uważaj, żeby ich warstwy nie rozdzieliły się. Rozpuść czekoladę w kąpieli wodnej, mieszaj kawałki czekolady cały czas, aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie maczaj ciasteczka w czekoladzie, aż do całkowitego pokrycia czekoladą. Jeżeli będą to robić dzieci, uważaj na gorącą czekoladę i gorącą miskę! Następnie w boki ciastek wbij połówki precli, a przód ozdób cukierkami M&M’s. Schłodź ciasteczka w lodówce. Gotowe! Prawda, że proste?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!