Wesele z dziećmi – tak czy nie?

Zabieracie dzieci na wesele? Wiadomo, to zależy. Ciekawa jestem jakie macie zdanie o weselach z dziećmi. Okres weselny w pełni. Za nami pierwsze, i niestety ostatnie wesele w tym sezonie. Kolejne wesele, na które zabraliśmy dzieci. Podczas sezonu weselnego jak zwykle pojawia się pytanie: czy zabierać dzieci na wesele? Odpowiedz: to zależy.


Dzieci na weselu – tak czy nie?


 • Tak, jeżeli dzieci także są zaproszone na wesele.
 • Tak, jeżeli dzieci są zaproszone, a wy chcecie je zabrać. 
 • Nie, jeżeli zaproszenia są tylko dla rodziców. 
 • Nie, jeżeli nie chcecie ich zabrać mimo zaproszenia.
 • Opcja all inclusive – tak, jeżeli na weselu będą też dziadkowie, ciocie – wtedy jest szansa poszaleć oddelegowując dzieci na kwadrans :) 
 • Opcja all inclusive 2 - babcia zabiera dzieci na cały weekend. Wychodzicie z wesela ostatni, odsypiacie cały następny dzień 

Niektórzy tak jak my, zabierają dzieci ze sobą na wesela w rodzinie. Do znajomych, to zależy od sytuacji, zaproszenia, kompanów do zabawy, odległości od domu. Inni nie biorą nawet takiej opcji pod uwagę. Chcą wybawić się, potańczyć i zostawiają dzieci w domu. Każda opcja jest dobra, bo wszystko jest dla ludzi. Gdybyśmy mieli wesela co tydzień, jak bywało kilka lat temu, na pewno na część z nich wyrwalibyśmy się sami, niczym rodzice na gigancie.

Wesele z dziećmi – kilka punktów które warto mieć na uwadze


1. Energia
Dzieci mają niezwykłe moce przerobowe, to wie każdy rodzic. Wesele zazwyczaj zaczyna się zazwyczaj późnym popołudniem, więc dzieci mogą być już zmęczone. Mając młodsze dzieci, warto położyć je na drzemkę w dzień, by mogły trochę dłużej pobawić się na weselu. Rok temu, po godzinnej drzemce dzieci (wtedy 3 lata) skończyły imprezę po pierwszej w nocy, w tym roku bez drzemki przed północą.

2. Wygodna kreacja weselna + opcja zapasowa
To podstawa. Jest multum przepięknych, ale niekoniecznie wygodnych kreacji weselnych dla dzieci. My bezapelacyjnie postanowiliśmy połączyć zarówno piękno, elegancję jak i ogromną wygodę przy ubiorze dzieci. Cały outfit weselny dzieci to najnowsza kolekcja MAX&MIA BY 5.10.15.. Piękne, doskonałe jakościowo sukieneczki, przewiewne i co ważne – w świetnych cenach. A dziś sprawdzając linki w sklepie online widzę, że są przecenione o 60%!!! Można zatem ubrać dziecko przepięknie, wygodnie i tanio!

Będąc przewidywalną zawsze zabieram dzieciakom ubrania na wypadek wylanego rosołku, soczku. Pożyczaliśmy ostatnio zapasową koszulę Nikodema dla kolegi, który postanowił dodać szyku swojej kreacji barszczem czerwonym. Jak to z dziećmi.

3. Ustalenie zasad i daliśmy trochę swobody
Ustaliliśmy z dziećmi jedną zasadę – nie wychodzą z budynku same. Mogą biegać i szaleć ze znajomymi w budynku, ale o każdym wyjściu na zewnątrz muszą powiedzieć nam. Mieliśmy oczywiście na nie oko przez całą imprezę, mówiły nam kiedy i z kim wychodzą, ale byliśmy spokojni o to, że nie urządzą sobie niekontrolowanych wycieczek poza obiekt.

Świetnie się bawiliśmy i już nie możemy się doczekać kolejnych imprez. Dzieciaki już dopytują kiedy pojedziemy na kolejne wesele. Nie wybawiliśmy się co prawda tak, jak za dawnych bezdzietnych czasów. Ale z wiekiem i z liczebnością rodziny zmieniają się priorytety. Po cichu nie możemy się już doczekać wesela wśród znajomych, gdy podrzucimy dzieci na noc do babci lub cioci. Równowaga musi być :) 
Całą weselną kolekcję marki 5.10.15. znajdziecie tutaj.

Sukienki dziewczynek – tutaj.
Opaski – tutaj
Torebki – tutaj
Marynarki – tutaj.
Nikodema koszula – tutaj. Zobaczcie też inne świetne opcje dla małych elegancików: tutaj
Spodnie – tutaj
Pasek – tutaj
Buty – tutaj2 komentarze

 1. Dla mnie najlepsza jest wersja all inclusive 2, zdecydowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ślicznie wyglądają!

  Mój siostrzeniec lat 2 przespał swoje wesele. Poważnie, spał jak kamień podczas muzyki, tańca i śpiewów.

  Zapraszam na mój post

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!