Czym się kierować wybierając materac dla siebie i dziecka?

Po naszym materacu przejechał walec drogowy o wadze 20 ton! Ciekawi jesteście jaki materac wytrzyma taki test?


Śpiąc, spędzamy 1/3 naszego życia, dlatego materac jest ważny! Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materaca? Jest kilka wytycznych, na których należy się skupić, by dopasować idealny materac. Dzięki temu będziecie wstawać wyspani, wypoczęci, bez bólu pleców, a Wasze dzieci będą spały na nich wyjątkowo długo :)

Dobry materac to inwestycja na lata.


W ostatnim poście wspominałam Wam, jak 10 lat temu zszokowała mnie informacja, że znajomi rodziców kupili materac za 1000 zł w promocji!! Wtedy, była to dla mnie bardzo wygórowana, wręcz astronomiczna kwota przeznaczona na jakiś tam materac. 10 lat później urządzając #NaszeM3 przeznaczyłam duży procent budżetu na materace dla dzieci i dla nas. Dziś mam większą świadomość komfortu snu, mam świadomość tego, jak ważny jest odpowiednio dobrany materac dla zdrowego snu i przede wszystkim dobrego odpoczynku. Komfortem nie do opisania jest to, że w końcu po latach wstaję bez bólu pleców i karku. Cudownie jest wstać rano bez problemu, mój kręgosłup, który wiele przeszedł w ciąży i po niej, jest mi naprawdę wdzięczny :)

Do sypialni wybraliśmy PlantPur Natural, dzieciom PlantPur Baby.


Wybór tych materacy był oczywisty. Oparliśmy się na rekomendacjach znajomych i czytelniczek, które podzieliły się swoimi doświadczeniami. Po 2 miesiącach mogę w 100% stwierdzić, że wybraliśmy idealnie!

Materac powinniśmy kupować pod nasze indywidualne preferencje. Każdy z nas śpi inaczej, każdy z nas ma inne wymagania i każdy potrzebuje innego materaca. Należy wziąć pod uwagę kilka punktów, by wybrać idealny materac dla siebie czy dziecka. Spersonalizowany materac dopasowany do ciała to gwarancja spokojnego i zdrowego snu.

Dlaczego właśnie te modele?
PlantPur Natural:

- wykonany z ekologicznych produktów! Dzięki temu śpimy zdrowo!
- mamy na niego 7 lat gwarancji! Materac innej firmy, który kupiliśmy w grudniu, po miesiącu musieliśmy reklamować!
- materac jest wykonany z pianki termoelastycznej PlantPur, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji lubimy spać.
- materace nasączone są olejami roślinnymi!
- jest idealny dla alergików! Wykończenie materaca wykonane jest z tkaniny Antybakterial pokryte mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza.
- materac składa się z 2 części. Zdejmowany materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPur Natural.
Pierwsza warstwa to ekologiczna pianka PlantPurTM HR z dodatkiem oleju kokosowego. Jest to pianka, która charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz odpornością na odkształcenia, wykonana w specjalnej technologii zwanej moletkowaniem, dzięki czemu na powierzchni pianki pojawiają się równomierne wgłębienia, które gwarantują prawidłowe ułożenie ciała podczas snu, oraz poprawiają krążenie krwi.
Ponadto powierzchnia moletkowana może być stosowana w profilaktyce przeciwodleżynowej, a także do samego leczenia odleżyn. Drugą warstwę stanowi pianka PlantPur Visco zawierająca do 50% olejów roślinnych, dzięki której materac jest wygodny i komfortowy.
- twardość idealna - H3/H4
- grubość materaca aż 25 cm!!!
- Niespotykana gwarancja! Kupując PlantPur Natural macie 101 dni na zwrot materaca bez podawania przyczyny. W tym czasie można go użytkować we własnym łóżku. Jeśli w ciągu 101 dni nie będzie Wam pasował (chociaż jestem pewna, że tak się nie starnie;))), materac zostaje od Was odebrany, a pieniądze zwrócone na konto w ciągu 14 dni.


Najbardziej zaskoczona jestem materacem nawierzchniowym. To idealna opcja dla każdego, szczególnie na łóżko rodziców, do którego często zaglądają nocni lokatorzy, jak i do łóżka dziecięcego. Nie wiem jak u Was, ale nam przytrafiały się wpadki mimo chłonnych pieluszek. Materac dzieci po 2 latach nadawał się do wymiany, a dzięki materacom nawierzchniowym można wymienić górną piankę, a pokrowiec uprać w pralce. Taki materac to naprawdę inwestycja na lata!


PlantPur Baby

- dzieciom także zależało mi na materacu podwójnym - nawierzchniowy materac zabezpiecza materac przed ewentualnymi wpadkami w nocy, których przewidzieć nie możemy :)
- Składa się z dwóch warstw. Pierwsza to baza, wykonana z pianki PlantPurTM HR, która zawiera do 50 % olei roślinnych, drugą natomiast jest praktyczny materac nawierzchniowy z pianki ekologicznej PlantPur Visco, który jest przymocowany do bazy zamkiem błyskawicznym. Wszystko po to, aby ułatwić pranie wierzchniej warstwy materaca, która brudzi się najszybciej i jest najbliżej ciała maluszka.
- na ten model mamy aż 5 lat gwarancji.
- materac wykończony jest tkaniną Antybakterial, która pokryta jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza, co w przypadku noworodków, małych dzieci jest niezmiernie ważne!- Pokrowiec posiada także probiotyczną warstwę Fresh, stosowaną w przemyśle medycznym i w łóżkach rehabilitacyjnych. Nawierzchniowa tkanina PlantPur Aloes o wysokiej gramaturze jest nasączona wyciągiem z liści aloesu, skutecznie zapobiegając nadmiernemu rozwojowi roztoczy, bakterii oraz grzybów, które nie są pożądane w otoczeniu dzieci.
- materac ma 14 cm grubości!
Jeżeli stoicie przed wyborem materaca, zobaczcie także model PlantPur Composite - w fazie testowania przejechał po nim walec drogowy o wadze ponad dwudziestu ton, co potwierdza ogromną wytrzymałość na nacisk materaca. 


Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka?

1. Rozmiar

Pierwszym kryterium jest rozmiar. Standardowe rozmiary materacy dla dzieci to 60 x 120 cm, 70 x 140 cm lub 80 x 160 cm. Dzieciom kupiliśmy materace do nowych łóżek w rozmiarze 80x160 cm - model PlantPur Baby, ponieważ te dołączone do łóżek były bardzo cienkie. Do sypialni wybraliśmy 160x200 cm i model PlantPur Natural.

2. Twardość

Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 80 kg powinny wybrać materac o stopniu twardości H2 – H3. Ważącym od 80 do 100 kg zaleca się materace o twardości H3, a powyżej 100 kg H4.

3. Inne właściwości

Materace mają inne, niedoceniane właściwości. Mają zastosowanie odleżynowe, pokrowce z różnych tkanin, niektóre nasączone są olejkami ekologicznymi. TUTAJ macie porównywarkę materacy PlantPur, z której korzystałam, przy wyborze naszych materacy.1 komentarz

  1. polecam prześcieradło wodoodporne, materac powinno się wymieniać ze względów higienicznych

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!