Numer I.C.E., który każdy powinien mieć zapisany w swoim telefonie

Numer ICE każdy powinien mieć zapisany w swoim telefonie. W dzisiejszych czasach telefon nosimy zawsze przy sobie, portfel z dokumentami nie. Telefon mamy podczas spaceru, gdy idziemy na plac zabaw z dzieckiem czy do sklepu. Numer ICE w niektórych przypadkach może znacząco wpłynąć na czas reakcji innych osób w przypadku Twojego niebezpieczeństwa, pozwoli na szybki kontakt z bliskimi Ci osobami i zapewnienie opieki Twojemu dziecku, gdy Ty nie będziesz w stanie. Zapisz go, proszę. Warto.
Czym jest numer I.C.E?To skrót informujący ratowników, nazwa kontaktu zapisanego w telefonie, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Ratownicy proponują, abyśmy dla własnego dobra i bezpieczeństwa, pod hasłem ICE, zapisali w swoich komórkach numer telefonu i dane osoby, do której medycy, strażacy czy policjanci mogliby zadzwonić w razie nagłego wypadku. Powinien być to numer do kogoś, kto zna naszą grupę krwi, przyjmowane leki, choroby, alergie oraz wszystkie poważne problemy ze zdrowiem. Dla nas matek, które opiekują się na co dzień dziećmi, ważne jest też zapisanie w ICE numeru do osoby, która będzie mogła zaopiekować się naszym dzieckiem, podczas naszej niedyspozycji. Warto też zapisać najistotniejsze informację o chorobach, nawet w formie dodatkowego kontaktu np. cukrzyca,

Z opowieści wiem, że często spotykają ludzi nieprzewidziane wypadki, takie, w których liczy się każda sekunda lub informacja.

Wyobraźcie sobie sytuacje, gdy matka idąca z dzieckiem na spacer, zostaje potrącona na przejściu dla pieszych. Płaczącym dzieckiem, któremu na szczęście nic się nie stało, nie ma się kto zaopiekować, matka wymaga hospitalizacji z uwagi na złamaną nogę i uraz głowy, chwilowo tracąc przytomność. Po zaalarmowaniu służb przechodzień bierze telefon i dzwoni pod numery ICE. Mąż i matka kobiety zjawiają się na miejscu zdarzenia z prędkością światła.

Wypadki mogą zdarzyć się zawsze, gdy na chwilę jedziesz do sklepu po brakujący składnik obiadu, wychodzisz na sekundę z domu załatwić sprawę.

Warto, warto uzupełnić w telefonie numer ICE. Na wszelki wypadek.


1 komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!