Niesamowite historie wcześniaków!

Światowy Dzień Wcześniaka! To dziś, tysiące małych wojowników obchodzi swoje święto. Poznaj niesamowite historie maluszków, które mimo trudnego początku wygrali życie! Urodziłam trojaczki w końcówce 34 tygodnia ciąży. 3 długie miesiące leżałam na patologii ciąży, modląc się o każdy dzień. Przez 90 dni poznałam wiele mam będących w podobnej sytuacji, wiele z nich także modliło się o każdy kolejny dzień, każdą godzinę.
Leżąc na sali, poznałam też wielu małych wojowników. Niektóre historie są szczególnie bliskie mojemu sercu.


Kilka dni po tym, jak trafiłam do szpitala, urodził się prawdziwy bohater - Antoś - urodzony w 25 tc, 610 gram. Poród był ekspresowy, nikt nie był na to przygotowany, szczególnie jego mama - Kasia. Jej poród wpłynął na mnie ogromnie. Byłyśmy w tym samym tygodniu ciąży. Nigdy nie zapomnę, z jaką nadzieją czekałam na wiadomość z porodówki. Nigdy nie zapomnę twarzy Kamila, jej męża, gdy stanął w drzwiach naszej sali... A potem.. zobacz TUTAJ.


Wspaniały okruszek - Zuzanna! Zuzia-przyszła na świat w 26 tc, ważyła 530 gram. Pół opakowania cukru! Agata, jej mama nie zobaczyła jej, nie usłyszała nawet jej płaczu. Otępiała po porodzie nie mogła uwierzyć w to, co się wydarzyło. Zuzia miała ciężki start. TUTAJ przeczytasz jej niesamowitą historię. Wyrosła na niezłe ziółko :)


Małgosia z mężem, po pierwszej trudnej ciąży zdecydowali się na kolejne dziecko. Urodziła wcześniaka, nie chciała powtórki. Nagle okazało się, że nosi pod sercem dwoje dzieci. Wiedziała, że i tym razem może urodzić wcześniej. "Tracimy go" to były najgorsze słowa, jakie usłyszała w swoim życiu. Po urodzeniu kierowana przeczuciem walczyła o diagnozę i normalne życie synka.
Ciąża zagrożona, ciągłe pobyty w szpitalach, strach. Cudem dotrwała do 34 tygodnia ciąży. Po niespodziewanym, traumatycznym porodzie urodzili się Piotruś i Gabrysia. Każde z nich ważyło mniej niż 2 kg. Poznajcie ich historię TUTAJ.


Sonia przez lata walczyła z PCOS. Lekarze dawali jej maksymalnie 5% szans na zajście w ciążę. Stał się cud. Gdy przestali się starać, zobaczyła dwie kreski na teście. Pierwsze miesiące upływały im fantastycznie, aż pewnego dnia zaczęło się dziać coś złego. Fabian przyszedł na świat, w 27 tc. Wprawił w zdumienie lekarzy z połowy Holandii. Wygrał walkę o życie w pięknym stylu!
Fabian urodził się 22 czerwca, w 27 tygodniu ciąży. Ważył nieco ponad 900 gram.! Był malutki, miał tylko 33 cm. Całą historię Fabiana możecie poznać TUTAJ. Dziś, Fabian jest wspaniałym starszym bratem cudownej, donoszonej Poli!

To, że historia lubi się powtarzać, wiadomo nie od dziś. Ta historia jest wręcz nieprawdopodobna. Historia Dominiki jest dość niezwykła. Ma dwoje synów, dwóch wcześniaków urodzonych w 32 tc. Obaj zdecydowali się przyjść na świat o wiele za wcześnie. W tym samym tygodniu, z podobną historią. Jaką? Zobaczcie TUTAJ.Wszystkim wielkim małym bohaterom i ich rodzicom, życzę uśmiechu i przede wszystkim duuuużo zdrówka! 

1 komentarz

  1. Wielcy bohaterowie! Trudny start,piękne życie. Dzięki za spotkanie!

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!