Od 1.X.2017 zmiany w służbie zdrowia! Gdzie jechać z dzieckiem w nagłych przypadkach? Lista placówek z całej Polski

Lista szpitali z całej Polski! Zobacz, gdzie trzeba jechać w nagłych przypadkach! 

Od 1. października wchodzi w życie ustawa o sieci szpitali i wygasa umowa NFZ z Pogotowiem Ratunkowym na świadczenie opieki medycznej nocnej, weekendowej i świątecznej. Od tego dnia nocną i świąteczną podstawową opiekę zdrowotną przejmują placówki, które znalazły się w tzw. sieci szpitali.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
- nagłego zachorowania;
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.Wybierz swoje województwo. Po kliknięciu przekieruję Cię na stronę wojewódzkiego NFZ. Tam znajdziesz listę palcówek wraz z adresami, telefonami. 
Jakie efekty przyniesie ta zmiana pokaże czas. Zdania  bardzo podzielone. Ja obawiam się wielkich kolejek. Nie pozostaje nic innego jak życzyć dużo zdrowia !

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!