Nowości w #NaszaBiblioteczka

Kolejna część #NaszaBiblioteczka. W biblioteczce dzieci pojawiło się wiele nowości, niektóre pozycje skradły ich serca, nasze zresztą też. Idealne pierwsze książeczki, cudowne historie, kolorowe obrazki - czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. 

Pierwszy post z serii #NaszaBiblioteczka znajdziesz TUTAJ
Nikodem ma 2 ulubione książeczki z serii Pomelo: kolory i kształty. Spędza z nimi pół dnia. Ogląda obrazki, pyta "cio to", przegląda. Je z książeczką, bawi się z książeczką, nawet kąpać się chciał z książeczką. Pierwszego dnia poszedł z nią spać.

Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem. Niebanalny tekst i pomysłowe ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla trzylatka, jak i dla jego starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków. Uwielbianego słonika możecie znaleźć w kilku publikacjach, zobacz TUTAJ.


PUCIO! Tą pozycję polecałyście mi bardzo często. Strzał w 10 ! Pięknie wydana książka, potrafi zainteresować dzieci do ostatniej strony. Jest Babo z całą rodzinką, jest piesek i kotek - wszystko, co moje dzieci uwielbiają. Mega prosty przekaz trafia do 20 miesięcznych dzieci, pokazują paluszkami to co im opowiadamy. Ulubionym obrazkiem, który pokazują każdemu gościowi jest... pupa!:) Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!

Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać.


Babo! Cudowna opowieść. Babo chce.. tu i tam. Spotyka na swej drodze nowych przyjaciół, zwierzątka - dzieci same przewracały kolejne strony książki, z zaciekawieniem czekając na rozwój akcji! 


Oszczędna w słowach, ale za to pełna kolorów i dźwięków książeczka inspiruje dzieci i rodziców do wspólnej zabawy - nauki nowych sylab, wystukiwania rytmów i... ruszenia się z kanapy!

 


Biblia dla dzieci w obrazkach - Przepięknie wydana książka wprowadza najmłodsze dzieci w świat Biblii na przykładzie kilku wybranych scen ze Starego i Nowego Testamentu. Ulubioną historią dzieci jest oczywiście Arka Noego - ze wszystkimi zwierzątkami które uwielbiają. Moim zdaniem jest to idealna "pierwsza Biblia" dla najmłodszych. Krótki, prosty opis każdej sceny i zadanie znalezienia czegoś na obrazku, bardzo interesują maluchy. Do tej pory pamiętam moją "pierwszą Biblię" którą czytała nam babcia. Fajne wspomnienia!Kto z nas nie pamięta przygód Kota Filemona? Wszyscy pamiętamy tego przesympatycznego kota któremu towarzyszy Bonifacy! Ta książka to taki powrót do czasów dzieciństwa. Kotki - ulubione zwierzęta Oliwki - czytamy codziennie! Oczywiście obowiązkowym punktem przed czytaniem jest przejrzenie całej książeczki, i wskazanie wszystkich kotków na ilustracjach. 


Ostatnią nowością którą chciałabym Wam pokazać jest seria książeczek - Bystre oczka. Myślałam że dzieci będą już za małe na takie obrazkowe książeczki - myliłam się. Mamy trzy książeczki z serii: wzory i kolory, kształty i zwierzęta. Poznajemy nowe kolory, pokazują znane im zwierzątka, naśladują dźwięki. To świetna propozycja dla maluchów, które zaczynają swoją przygodę z mową! 


Kolejna część #NaszaBiblioteczka już w marcu! 

3 komentarze

 1. Skąd zamawiacie książeczki? Macie jakąś stronkę z dobrymi cenami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj z księgarni polecanych przez konkretne wydawnictwo, ale zawsze też sprawdzam pozycje na ceneo, czasami fajne promocje mają niektóre księgarnie!:)

   Usuń
 2. polecam bonito.pl super ceny :)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!