Interaktywna mata BeBo - naprawdę jest takim hitem?

Interaktywna mata BeBo to jedna z czterech zabawek z robocikiem BeBo od Fisher Price. Był to jeden ze świątecznych prezentów dzieci, którego byłam bardzo ciekawa. Pierwsze reakcje mówią same za siebie!Na urodziny dzieci miałam zamiar sprezentować im robocika BeBo, ale ówczesna cena mnie trochę przeraziła, tym bardziej że miały wtedy etap "chcemy wszyscy bawić się taką samą zabawką w tym samym czasie"! Matą bawią się razem, tańcząc sobie ochoczo za rączki, tak jak na TYM filmie, robiącym furorę na naszym instagramie.

Mata posiada 2 poziomy: ruch i zabawa oraz taniec i nauka. Kiedy dzieci poruszają się i tańczą na macie, świecą się jasne, kolorowe światełka, odtwarzane są dźwięki, piosenki, melodie i wypowiedzi. Zabawka uczy też alfabetu, liczb, kolorów, kształtów i kroków tanecznych. Lenka uwielbia zgadywanie kolorów, zapamiętała już który przycisk to kolor niebieski!

Dźwięki uruchamiają się przez dotknięcie BeBo lub włączenie przycisku. Sam BeBo obraca się wokół własnej osi, ku uciesze Oliwki, która uwielbia kręcić się z nim, w rytm piosenek.

W trybie 2 wypowiedzi BeBo zachęcają dzieci do poruszania się po różnych częściach maty. Gdy dotrą do właściwego miejsca, specjalny czujnik ruchu uruchomi piosenkę, wypowiedź lub kolorowe światełka!

4 przyciski, z których każde uczy czegoś nowego: niebieskie alfabetu, czerwone liczb od 1 do 10, zielone zachęca do tańca, a żółte zapoznaje z kształtami!

Korzyści rozwojowe:

  • ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

   Wykonywanie zadań opartych na akcji/reakcji (trącanie BeBo, naciskanie przycisków i aktywowanie światełek i dźwięków) jest nagradzane, co pomaga dziecku zrozumieć związek między przyczyną a skutkiem.
  • SŁUCHANIE

   Mata aktywizuje zmysł słuchu – dzieci słuchają muzyki i wypowiedzi oraz są nagradzane za wykonywanie prostych zadań.
  • SPRAWNOŚĆ RUCHOWA

   Światełka, muzyka, wypowiadane zdania i piosenki zachęcają malucha do tańca, raczkowania po macie i stawiania pierwszych kroczków

  Mata kosztuje ok. 150 zł. Obserwując reakcję dzieci, typuję ją na świetny prezent świąteczny, urodzinowy! Od świąt bawią się nią kilka razy dziennie tańczą z BeBo, trzymając go za rączki, tańczą razem, świetnie ćwiczą reakcje przyczyna-skutek. Polecamy! Bardzo! 

8 komentarzy

 1. Na jakim poziomie głośności są dźwięki emitowane przez matę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mata ma 2 poziomy głośności, przy czym najwyższy poziom nie jest głośny, w porównaniu z innymi zabawkami :)

   Usuń
  2. To dobrze, bo zdarzają się zabawki o zdecydowanie zbyt dużym poziomie natężenia dźwięków, przez co mogą być wręcz szkodliwe i przy długotrwałym użytkowaniu narażają dzieci na uszkodzenie narządu słuchu. Polecam poniższy artykuł, do zapoznania z nim zachęcali nas wykładowcy na studiach. Pozdrawiam :) http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/2010/MP_6-2010_B-Harazin.pdf

   Usuń
 2. Czy da się bebo odpiąć od maty ??:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bebo zatrzaskuje się na elemencie ze światełkami, ale czy da się odpiąć? Hm? Spróbuję jutro i dam znać :)

   Usuń
  2. super dziękuję i czekam na odpowiedź:)

   Usuń
  3. Próbowałam, ale chyba się nie da, albo nie mam tyle siły:) zapytam przy okazji producenta :)

   Usuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!