Jeden mały sposób, który odmienił sen, zdrowie i samopoczucie dzieci!

Pisałam Wam w TYM poście, że jakiś czas temu przenieśliśmy dzieci do naszej sypialni. Latem temperatura w ich pokoju sięgała 23-25 stopni. Teraz, przy ogrzewaniu sięga nawet 27 stopni, przy zakręconych grzejnikach. Nie pomaga wietrzenie, powietrze w pokoju jest okropnie suche, i to jest przyczyna wszystkich nieszczęść: złego snu. Znalazłam jednak na to sposób!


Rok temu, gdy zabraliśmy dzieci ze szpitala był lipiec. Upał, skwar i temperatury grubo ponad 30 stopni. Ratowałam się rozwieszanymi ręcznikami, nawilżaczem wodnym i postawionym za nim wiatrakiem. Dlaczego taki patent? Żabka (nasz poprzedni nawilżacz parowy) nawilżał wszystko w zasięgu 30 cm. Stał na komodzie - komoda mokra. Na podłodze - wykładzina mokra. Wiatrak trochę rozganiał nam parę wodną po pokoju, ale marne to było nawilżanie. Byłam wtedy bardzo przewrażliwiona na tle zdrowia dzieci. Często miewały tzw. sapkę. Osłuchowo czysto, kataru brak, a oddech okropny. Co kilka tygodni z tego powodu pojawialiśmy się u pediatry. Wyznaję zasadę, że lepiej sprawdzić niż coś przeoczyć, szczególnie jeżeli chodzi i zdrowie dzieci.

Powietrze powinno mieć wilgotność 40-60%! Podczas okresu grzewczego wilgotność spada nawet o połowę. Czujecie różnice zimą? Ja bardzo! Ciężko się oddycha, często wietrzę pomieszczenia, uwielbiam łazienkę po kąpieli, bo tam powietrze jest inne.

I w tym miejscu mogę przedstawić Wam drugi, z trzech sprzętów które testuję dla dystrybutora. Pierwszy możecie zobaczyć TU. Recenzję tego nawilżacza chciałam przedstawić Wam za kilka miesięcy, tyle czasu założyłam na sprawdzenie jego właściwości, poczucia różnicy. Różnicę poczułam już po kilku dniach.

Jest kilka rodzai nawilżaczy: parowe, ultradźwiękowe oraz ewaporacyjne. Każde z nich mają swoje plusy i minusy, dlatego polecam Wam przeanalizowanie każdego rodzaju i dobór najlepszego sposobu nawilżania.

Po przygodzie z nawilżaczem parowym wybrałam ewaporacyjny. Dziś przedstawię Wam model Stadler Form OSKAR. Oskar ma jeszcze młodszego i starszego brata: Little  i Big
którzy przystosowani są do mniejszych (do 30 mkw.) oraz większych pomieszczeń (do 100 mkw.)
Ewaporacja, to najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób nawilżania

Jest piękny i działa cuda! Nawilżenie w pokoju, z 35% wzrosło nawet do 68! Inne zalety? 

- taki mały, a tak działa! Idealnie nawilża pomieszczenie do 50m2
- działa praktycznie bezszelestnie! poziom pracy 
26 – 39 dB(A)
- jest energooszczędny, po osiągnięciu żądanego poziomu nawilżenia powietrza Oskar wyłączy się. Jeżeli wilgotność spadnie wówczas włączy się ponownie.
- ma regulację mocy nawilżenia
- wyłącza się gdy woda się kończy
- posiada tryb nocny - kontrolki można wyłączyć
- dzięki dozownikowi zapachu można aromatyzować powietrze
- ma antybakteryjny filtr ze specyficzną mikrostrukturą
- zbiornik na wodę 3,5 l
- waży zaledwie 3kg, jest zgrabnym kwadracikiem o wymiarach 25cm
- posiada 
kostkę z jonami srebra, która zabija bakterie i drobnoustrojeJak działa nawilżacz ewaporacyjny?

Ewaporacyjny nawilżacz nawilża powietrze w najbardziej naturalny sposób. Wentylator wciąga suche powietrze, przepuszcza je przez zwilżone filtry, nawilżając i przy okazji częściowo oczyszczając je z zanieczyszczeń, które osadzają się na filtrach.

Zobaczcie jego budowę i funkcjonowanie na tym filmie:    
A tutaj Pani Gadżet w bardzo fajny i prosty sposób pokazała działanie i najważniejsze cechy Oskara.
Najlepszą recenzją byłoby zaproszenie Was do pokoju dzieci. Nie da się opisać słowami tego, jak zmieniło się powietrze dzięki Oskarowi. Musicie uwierzyć mi na słowo, albo wypróbować samemu :) 

3 komentarze

 1. Ja w sumie w odwrotną stronę-zimą wszędzie rozstawiam pochłaniacze wilgoci, bo inaczej grzyb się tworzy. W sumie większości domu widzę, że nie wietrzą i woda się skrapla i leci po oknach zimą :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo ja mam to samo właśnie. w każdym pomieszczeniu mam tez pochlaniacze.pozdrawiam sylwia

   Usuń
 2. Mi też taki sprzęcik się marzy

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!