Zatrzymując wspomnienia..

Jestem bardzo sentymentalną osobą. Chce zapamiętać wszystkie najważniejsze chwile w moim życiu, w naszym życiu. Od urodzenia dzieci zbieram małe rzeczy, które mają dla nas ogromne znaczenie. Wywołują masę wspomnień, przywołują cudowne uczucia. 
Kupiłam pudełko. Różowe pudełko, które jest komnatą naszych wspomnień. Moja mama trzyma takie pamiątki w wazie, z zastawy ślubnej. W szafce, w kuchni. Ma tam nasze opaski szpitalne, pępowiny!, pierwsze zdjęcia. Po prawie 30 latach, gdy zajrzałam do tej wazy wróciły wspomnienia dzieciństwa. Chcę zamknąć w naszym pudełku wszystkie najważniejsze pamiątki. 


Nie minął rok od przyjścia na świat dzieci, a ono jest już prawie pełne. Mam tam.. testy ciążowe (of course!), wydruki USG, opaski szpitalne, karteczki z inkubatorów, akty urodzenia... Mam nawet kawałek ręcznika papierowego, po którym zapisałam rozmieszczenie dzieci po USG. Co najśmieszniejsze, jest Oliwka, Nikodem.. i jeszcze Marcel ;). Mam tam kilka skarbów które mają dla mnie ogromne znaczenie, ale ich historię pozostawię na rodzinne opowieści:) 

Ostatnie nieszczęśliwe wydarzenia zmotywowały mnie do uporządkowania ostatniego półrocza wspomnień. O mały włos nie straciliśmy WSZYSTKICH zdjęć dzieci, od urodzenia. Laptop dziwnym trafem :) spadł ze stołu, padł w nim dysk, a na dysku zapisane zdjęcia. Tylko tam! Wywołałam tysiąc zdjęć dzieci, zaprojektowałam kolejną już fotoksiążkę i.. zatrzymałam wspomnienia na lata. Odbitki wywołuję w Colorland - jakość wydruku, obsługi - rewelacyjna! Szczerze Wam polecam! Przerobiłam już kilka serwisów i firm, i dopiero jestem zadowolona z wydrukowanych zdjęć. Przepiękne fotoksiążki są z Printu i nowości.. #Instabook'a! Fotoksiążki to rewelacyjna forma uwiecznienia zdjęć, nie tylko jako tradycyjne odbitki. Polecam podarować fotoksiążki jako prezent najbliższym, u nas zawsze robią furorę! 

Jakie pamiątki macie w swoich pudełkach wspomnień?! Jestem bardzo ciekawa! Dajcie znać!

3 komentarze

  1. Ja mam dodatkowo szatkę i świecę od chrztu, pierwsze kapcie robione na drutach przez teściową, pierwszy smoczek, mam również taką kartkę (z dzienniczka dnia i nocy maluszka), w której wpisuje się daty wyrzynania się i wypadania ząbków, mój notes z ciąży(w którym co 2 tygodnie się mierzyłam, ważyłam i opisywałam wszystkie zmiany w moim wyglądzie, w tym co akurat lubię jeść oraz to co lekarz mówił na badaniach). Chcę zatrzymać jak najwięcej wspomnień, mam też ogrom filmików i zdjęć (średnio miesięcznie robię około 300 zdjęć, a córa ma dopiero 7 miesięcy). Co dwa tygodnie robię jej zdjęcia twarzy i za kilka lat z tych zdjęć stworzę filmik jak zmienia się jej twarz. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. mój synek ma już prawie 4 lata i też od samego początku zbieram do niego różne pamiątki. Chciałabym aby jak już będzie dorosły otworzył to pudło i miał jedyny, niepowtarzany prezent na lata... w pudle jest oczywiście test ciążowy, zdjęcia z usg opaska ze szpitala ale również pierwsze śpiochy, smoczek, pierwsza ulubiona maskotka (która wygląda koszmarnie), pierwsza szczoteczka do zębów, pierwszy obcięty lok ;) i wiele wiele innych... :) pozdrawiam serdecznie całą Waszą 5tkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tez mam y takie pudło , to cudna pamiątka :)My mamy w nim bransoletki , zdjęcia z usg +płyty z usg , kartę ciąży , testy ciążowe, kartkę z wyprawką ,kartki z imionami , kartki z kalendarza z ważnymi datami i zapiskami z ciąży i już po urodzeniu , pępuszki +klamerki , pierwszy komplet ciuszków ,Książeczkę pierwszy rok życia z odbiciami stópek i rączek .Do tego kupa zdjęć , parę filmików z ciąży oraz dokumentuje ich życie filmikami :)Sentymentalna jestem strasznie , lubię wracać do tej skrzyneczki . Pozdrawiamy, brawo dla lenki zuch dziewczyna goni rodzeństwo !

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!