Idą zęby! RANKING najlepszych gryzaków i sposobów na ból

Ząbkowanie. Niekiedy koszmar dziecka... i rodzica. Jak łagodzić ból? Jakie gryzaki są najlepsze? Jak przetrwać ten trudny czas?


Dzieci spuchnięte dziąsełka mają od 3 miesiąca życia. Wcześnie, prawda? Nie mogłam uwierzyć, bo to wcześniaki, bo wszystko mogą później... a jednak. Od 3 miesiąca zmagamy się z gryzieniem wszystkiego, bólem dziąseł i walką z nimi. Po pół roku z zabkującymi trojaczkami zaczynam być specem w dziedzinie:) 

Przygotowałam Wam nasz ranking gryzaków i sposobów na łagodzenie bólu! 


Żel na dziąsła Dentinox N - numer 1 ! Próbowałam innych zamienników, nie pomagały. Do kropelek Camilia jeszcze się przekonuję. Stosuje je zawsze z żelem, muszę spróbować zastosować osobno i poznać osobne działanie. Znajome mamy stosują ten sam zestaw, także chyba musza być skuteczne. Żel stosowałam sporadycznie, a w ostatnich tygodniach smaruję dziąsełka nawet 4 razy dziennie. Kilka razy poszedł w ruch syrop przeciwbólowy. Przy zapaleniu ucha nasza pediatra wypisała nam jakąś nowość ( Kidofen duo). Połączenie ibuprofenu i paracetamolu. U nas sprawdza się genialnie. Gorączkę zbija w pół h, mam wrażenie że na ból działa równie szybko. Jest na receptę. 

Gryzaki. Obowiązkowy gadżet każdego niemowlaka. U nas poszły w ruch w 4 miesiącu. Teraz... zajmują jedną półkę w lodówce. Dlaczego w lodówce? Schłodzone gryzaki przynoszą ulgę! Na początku chłodziłam gryzaki w zamrażalniku. Nie róbcie tak! Spróbujcie same zamrozić gryzak, a potem gryźć go przez kilkanaście minut, trzymając w rączce... Zła opcja dla delikatnych rączek.1. CANPOL, Zwierzątko w kieszonce - 7.19 zł - NASZ HIT
2. AKUKU, Kwiatek - 7 zł 
- NASZ HIT 
3. TINY LOVE - Gwiazdka - 19 zł 
- NASZ HIT  
4. LULLALOVE MaMari - gryzak rybka - 36 zł
5. LULLALOVE - Gryzak + śliniak - 49 zł
6. CANPOL - Łapka - 6.15 zł
7.Cuddly Zoo - Gryzak bambusowy - 39 zł
8. Niezidentyfikowany :)


9. SASSY Gryzak - biedronka. 2 szt. - 19 zł
10. BRIGHT STARTS - Gryzak - 10 zł
11. BABYONO - Gryzak elastyczny - 6.90 zł
12. TOMMEE TIPPEE - Gryzak - 25 zł

Mam nadzieję że nasz ranking pomoże Wam w trafieniu w najlepszy gryzaczek dla Waszej pociechy. Każde z trojaczków ma swój ulubiony, jednak TOP 3 są najlepsze. 

Pamiętajcie też o higienie gryzaków! Ja co kilka dni myję je i sterylizuje. Często lądują na podłodze, z racji pełzania dzieciaków znajduję je w dziwnych miejscach;) 

A wy jak walczyłyście z ząbkowaniem? Jakieś sprawdzone sposoby?

5 komentarzy

 1. Kurcze muszę spróbować Z tym wkładaniem gryzaków do lodówki . U nas osiem miesięcy i brak ząbków . Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba mam jakieś dziwne dziecko - ma półtora roku i brakuje mu tylko piątek oraz dwóch czwórek. Ząbkowanie poszło jak po maśle - poza pierwszymi jedynkami u góry i czwórkami na dole nie dawało żadnych objawów typu gorączka czy straszne marudzenie. Co najwyżej apetytu nie miał i gryzł wszystko, co mu wpadło w ręce. Nigdy żadnych żeli nie stosowałam i nie stosowałabym - odradza je nasza dentystka, dają ulgę na chwilę, a po ustaniu działania żelu dziecko ponoć boli jeszcze bardziej... Gryzaki wodne do chłodzenia w lodówce również bardzo polecamy, podobnie jak schłodzone łodygi pora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słoneczko też mamy.Uwielbiam zabawki Tiny love.Warte ceny,gdyż uwagę prtyciągają na bardzo długo. Dziękuję za propozycję i że jesteś.Taka kopalnia wiedzy to Skarb,bardzo ułatwiasz nam życie.Jedna wierna czytelniczka więcej. Dużo zdròwka Wam i cudownym Trojaczką

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto wypróbować Orajel wiśniowy z USA, a szczególnie ten na noc, dzieci są zachwycone i fajnie reagują, chyba na ten smak :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede wszystkim Viburcol, bo te żele do smarowania dziąseł nie są skuteczne.

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!