Mama w aucie!Od kilku tygodni używam adaptera do pasów. Brzuś jak na 11 tydzień spory, w sumie nie ma co się dziwić - w środku 3 lokatorów:) Wielu z Was pisało że to niepotrzebny gadżet. Niepotrzebny? Moim zdaniem niezbędny! Niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa dziecku i mamie podczas podróży.

Od początku ciąży zamieniłam pracę stacjonarną na zdalną. Tak, jestem tą szczęściarą która taką możliwość miała. Wystarczy komputer i dostęp do neta i w dalszym ciągu mogę być aktywna zawodowo. Nie muszę jeździć do biura. Wyjazdy ograniczam do minimum. Zakupy, wizyta u lekarza czy inne pilne sprawy. Mimo to, uważam że adapter to rzecz niezbędna.

" Ja całą ciążę jeździłam w pasach, mimo ogromnego brzucha. Pas podsuwałam pod brzuch i było dobrze, nic mnie nie cisnęło." 


OK.. ale Twoje dziecko było wtedy bezpieczne? Co by się stało w sytuacji stłuczki, wypadku? To sekundy! Nie kontrolujesz wtedy pasa, w niektórych sytuacjach nie zdążysz nawet o tym pomyśleć. Nie ma statystyk podsumowujących wypadki z udziałem ciężarnych.

Jeździsz wolno? Bezpiecznie? Super! Pamiętaj tylko że na drodze możesz odpowiadać za siebie, za swoje działania. Nie masz wpływu na innych kierowców. A jak wiadomo wariatów, pijanych na drogach nie brakuje.

BabySafe Bump Belt został zaprojektowany aby pomóc chronić Twoje nienarodzone dziecko i Ciebie podczas podróży samochodem. 


W chwilach zderzenia, a nawet przy najmniejszych kolizjach, siła uderzenia wyrzuca dorosłą osobę do przodu z siłą do 5 ton. Tradycyjny pas w chwilach kolizji, a także przy już gwałtownym hamowaniu pojazdu może wywierać ogromny nacisk na brzuch i macicę przyszłej mamy, co może prowadzić do poronienia lub poważnych obrażeń płodu. Co więcej, niektóre mamy, szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży, odczuwając ogromny dyskomfort związany z tradycyjnymi pasami bezpieczeństwa, świadomie rezygnują z ich użycia, narażając siebie i swoje dziecko na ekstremalne ryzyko. 


- Zamontowanie adaptera jest dziecinnie proste. Mąż zamontował adapter w kilkanaście sekund.
- Zapięcie zajmuje kilka sekund więcej, niż zapięcie zwykłych pasów! 2 dodatkowe zapięcia!
- Wygoda ogromna. Nie czujesz dyskomfortu, pasy układają się idealnie

Co na to prawo?

Poprosiłam o informację Komendę Główną Policji. Dostałam wyjaśnienie z powołaniem się na poniższy artykuł: 

Art. 39 | USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym |2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
2) kobiety o widocznej ciąży; (...)

Rację mają Ci, co powołują się na ten przepis. "Przecież w ciąży nie trzeba...". Nie trzeba, ale można. Dla bezpieczeństwa Twojego i dziecka. Nie zaszkodzi na pewno! Tyle uwagi przykładamy do wyboru bezpiecznego fotelika samochodowego, pomyślmy o dziecku które jeszcze nie przyszło na świat.

7 komentarzy

 1. Ja też muszę u siebie opisać swój. Ten jest boczny, a ja mam przedni i jest super :) Wykorzystany przez dwie ciąże. W aucie bez IzoFixa.

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie ! popieram ! zwykły pas uciska łożysko przy gwałtownym hamowaniu, stłuczce, gwałtownym skręcie...

  dbajmy o siebie i bądźmy odpowiedzialni za tych bezbronnych <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja co prawda nie mialam takiego adaptera wiec w tym temacie sie nie wypowiem.

  Dla mnie glupota jest nie zapinanie pasow bo jestem w ciazy.
  Czesto sie niestety z tym spotykam.
  A na moje pytanie co jest wiekszym niebezpieczenstwem brak pasow czy ich zapiecie czesto spotykam sie z tym "jaka to ja glupia jestem".
  Bo wlasnie PRAWO tak mowi ....

  Brak slow!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie potrafię tego ogarnąć. Ciekawa jestem co za idiota taki przepis wymyślił. Nie zapięcie pasów może być o wiele gorsze niż zapięcie.. w przypadku wypadku. Aż strach sobie wyobrazić..

   Usuń
 4. Ja chociaż byłam w widocznej ciąży pasy zapinałam i uważam, że gadżet jak najbardziej potrzebny. Nie przyszło mi nawet do głowy, żeby pasów nie zapiąć, przecież zależało od tego już nie tylko moje bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Ja zawsze zapinam pasy, nawet jak jadę kilometr.. w ciąży tym bardziej!

   Usuń
 5. Ja przez cala ciaze jezdzilam z zapietym pasem. Ciaza to czas na myslenie nie tylko o sobie...

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!