Magia Świąt - dekoracje


Zmieniła się kartka w kalendarzu. Grudzień. Odliczam dni do świąt. Czas mija ekspresowo. Przed nami kilka ważnych dat, ale o tym po weekendzie:)
W niedzielę ubieramy choinkę. Za wcześnie? Nie, w sam raz. Do Świąt 2 tygodnie, także czas na magiczną atmosferę.

Uwielbiam stroić dom na Święta. Kocham ten czas! Mimo że od roku zamieniliśmy choinkę żywą na sztuczną, świąteczna atmosfera zaczyna się właśnie od momentu jej ubrania. Jako nastolatka obwieszałam swój pokój lampkami choinkowymi. Wisiały na oknie i szafce nad biurkiem. Wieczorem zapalałam lampki, włączałam świąteczne piosenki i pozwalałam się nieść tej atmosferze..

W tym roku spędzamy Wigilię i święta u nas, w większym gronie. To będzie niezapomniany czas!

Będzie wielka choinka ozdobiona złotymi dekoracjami. Będą stroiki i światełka w oknach. Będą lampki na zewnątrz - cały taras będzie świecił. Będzie magicznie... nie tylko za sprawą ozdób:)

Znalazłam na Pinterest kilka pomysłów na świąteczne dekoracje które mam zamiar wykonać i kilka fajnych inspiracji :)

Pomysłowe choinki - idealna opcja na dekorację sypialni, czy dziecięcego pokoju. 


Niebanalne dekoracje choinki. Ozdoby wiszące. Mam zamiar zrobić gwiazdki, albo śnieżki. Albo to i to :)

Mam zamiar ozdobić też barierkę schodów prowadzących z parteru na piętro. Mama zawsze ozdabiała wszelkie bariery girlandą i małymi ozdobami. Ja w tym roku zrobię podobnie:)

    

      

Renifer wygląda bardzo efektownie! A zobaczcie jaki jest banalny do wykonania! 

  

A teraz kilka fajnych pomysłów, które na pewno za kilka lat zastosuję u siebie! Ślady Mikołaja! Nie ma chyba lepszego dowodu na obecność Mikołaja w domu?:) Mamy kominek w domu. Ostatni raz paliliśmy w nim jakieś 3 lata temu:) Czas to zmienić. Znalazłam GENIALNY sposób na wykonanie kominka, przez który wejdzie Mikołaj;)
Wyobraźcie sobie miny dzieci, gdy po przebudzeniu zastają kominek i prezenty w butach na Mikołajki?:)Kilka kartonów i do roboty !:)

A Wy jak ozdabiacie wasz dom na święta?:)


4 komentarze

 1. ta środkowa choinka na samej górze to normalnie MOJE MARZENIE! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Kominek - rewelacja! U mnie poza choinką może jakieś zawieszki - kartki - gwiazdki / śnieżki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej z tego podoba się coś zwykłego i tradycyjnego - ozdobione schody - piękne. Ale wszystkie te ozdoby fantastyczne, oj widzę, że uwielbiasz święta chyba nawet bardziej ode mnie (a przecież to niemożliwe). :-) Tylko choinkę ubieramy w Wigilię - taka tradycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej lubię pomarańczowe dekoracje na choinkę i kominek! :) A widziałaś może albo znasz jakąś dekorację z wykorzystaniem poinsencji? Chciałabym w tym roku zaszaleć a nie tylko stawiać ją na stole ;)

  OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!