Zdrowa Przyszła Mama - Kawoholiczka na odwyku

Od dziś przestawiamy się (tak "my", ja razem z mężem:)) na w miarę zdrowy tryb życia. Do tej pory życie w biegu, tysiąc spraw na głowie, gonitwa dnia codziennego sprawiała że nie zawsze udawało nam się jeść zdrowo. 


Uwielbiam gotować! Kocham gotować! Sobota to mój czas w kuchni. Zamykam się wtedy na wiele godzin, piekę, gotuję, smażę, duszę - eksperymentuje.
O tym już wkrótce... 


Dziś o pierwszym, jakże drastycznym kroku.. odstawienie kawy ! 
Piłam 4-5 mocnych 
kaw dziennie. Z moim ciśnieniem (90/60) nie dało się inaczej. W bardziej intensywnych okresach, do kawy dochodził napój energetyczny. Mieszanka wybuchowa, wiem..  Mąż też bardzo lubi kawę, pije czasami więcej ode mnie. Spróbuję przestawić go na rozpuszczalną - metoda małych kroków.

Wczoraj przyszła do mnie paczuszka od Adamed, a w niej:
Rewelacja! To już moja kolejna przygoda z kawą dla mam. Piłam przez ostatnie tygodnie kawę zwykłą Mama Coffee firmy Adamed. Tym razem mam okazję przetestować smakową. 


  

"Mama Coffee jest suplementem diety w formie rozpuszczalnej, naturalnej kawy zbożowej z jęczmienia. Mama Coffee przeznaczona jest dla kobiet planujących ciążę, będących w ciąży oraz dla matek karmiących piersią. Zawiera kwas foliowy oraz kompleks witamin.

Kwas foliowy przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz wspomaga prawidłową produkcję krwi. Wraz z witaminą C i B6 wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a wspólnie z witaminą B12 bierze udział w procesie podziału komórek. Kwas foliowy, witaminy B2, B6, B12 oraz niacyna przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia."


Mama Coffee dostępna jest w trzech smakach:
naturalnej kawy, waniliowym i toffi.

Wiele smakoszek kawy z żalem rozstaje się podczas ciąży i karmienia piersią z przyjemnością picia kawy. Mama Coffee rozwiązuje tę trudność – oprócz świetnego smaku uzupełnia dietę w składniki ważne dla organizmu matki i dziecka.

 


Jak smakuje? Wyobraźcie sobie kawę, która smakuje jak rozpuszczone toffifee!
Maksymalną dawką są 4 filiżanki - moja porcja ! Poza doskonałym smakiem kawa zawiera wiele witamin tak istotnych w czasie ciąży czy karmienia m.in. kwas foliowy, witaminę E, C, B2, B6, B12, biotynę, tiaminę, nicynę, kwas pantontenowy.

Kawę możecie kupić w każdej aptece! Koszt ok. 20 zł.
A kto nie jest przekonany - zapraszam na kawę ! :)
Mamy, a wy jak radziłyście sobie z koniecznością ograniczenia kawy w ciąży?
Co piłyście? W jakich ilościach? 


1 komentarz

  1. Piłam u koleżanki - waniliową. Smakowała mi bardzo!!! Ona pije od 2 miesięcy, odkąd urodziła synka, chwaliła. :)

    OdpowiedzUsuń

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!