Pierwsze objawy ciąży - jedna wielka karuzela !

Brak miesiączki od razu nasuwa podejrzenia o ciąży. Czy słusznie? Tutaj zdania są podzielone. Opóźnienie miesiączki może być spowodowanie nie tylko zajściem w ciąże, ale też stresem, przemęczeniem, chorobą.
 
Do typowych objaw ciąży zalicza się kilka oczywistych symptomów które towarzyszą kobietom od pierwszych tygodni ciąży. Nie wszystkie kobiety mają te same objawy. Każda kobieta jest inna, organizm kobiety działa swoim indywidualnym rytmem, a co za tym idzie każda kobieta w pierwszych tygodniach może mieć inne dolegliwości.
Zainspirowana odpowiedziami czytelniczek bloga na pytanie zadane na facebooku, zrobiłam małe podsumowanie:)Jakie są najczęstsze objawy ciąży?


1. Brak miesiączki - jako pierwszy oznak podejrzenia ciąży :)
2. Wrażliwość piersi - mogą wystąpić już kilka dni po zapłodnieniu. Niektóre mamy przyznają się, że spały wtedy w stanikach, bo tylko tak mogły spokojnie spać. Dodatkowym objawem który dla wielu mam bardzo się podoba to powiększanie się piersi ;)
3. Mdłości i wymioty - zmora każdej przyszłej mamy. Mogą towarzyszyć przyszłym mamom przez kilka ładnych miesięcy..
4. Zawroty głowy - przyznam szczerze, że u mnie przed poronieniem występowały wieczorne zawroty głowy (3-4 tydzień)
5. Zaburzenia apetytu - raz masz ochotę na pizzę, żeberka w sosie BBQ, szarlotkę i lemoniadę, a innym razem nie zjesz nawet małej kanapeczki. Uroki ciąży :)
6. Wzmożona aktywność pęcherza - niektóre mamy latają na "siku" co chwila. Szczególnie w nocy. Wiele mam po tym objawie zaczęło podejrzewać że są w ciąży..
7. Wrażliwość na zapachy - jeden z bardziej uciążliwych objawów ciąży. Niektóre mamy nie są w stanie wejść do sklepu rybnego, inne mają wstręt do potraw, zapachów które przed ciążą bardzo lubiły.
8. Osłabienie, przemęczenie - częsty objaw towarzyszący mamom na początku ciąży.
9. Podwyższona temperatura - kobiety które starają się o dzidziusia, obserwują cykl a wraz z nim temperaturę, po podwyższonej temperaturze ciała podejrzewają że są w ciąży :)
10. Zaokrąglony brzuszek - u niektórych kobiet brzuszek zaokrągla się już w 8 miesiącu :)

Mamy, a jak to było u Was?:)
Brakuje na liście Waszych objawów? Piszcie w komentarzach, będziemy uzupełniać listę :)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Trojaczki. Polub nas na Facebooku!